LED-lamppuja?
Eli sellaisia 12 VDC perinteisellä lampunkannalla olevia vaikkapa pyörän takavalopolttimon tilalle. Saattais kestää tärinöitä paremmin kuin hehkulankalamput(?)
Eli sellaisia 12 VDC perinteisellä lampunkannalla olevia vaikkapa pyörän takavalopolttimon tilalle. Saattais kestää tärinöitä paremmin kuin hehkulankalamput(?)
Vastaukset 7
Vanhimmat
Esim.Storm Motor turusta/tsadista myy niitä.
http://www.xenonled.com/led.htm
.....Juuri noita!
Onko kokemuksia kyseisestä ostopaikasta?
paikka. Olen xenon valot tuolta hommannu. Harmi kun noita led polttimoita ei ole vielä. Ei kai tässä auta kun ootella.
Luottamukseni led-polttimot.fi firmaan (Kuopio) on mennyt. Tuotteet tulivat, mutta eivät lainkaan tilauksen mukaisesti ja lisäksi polttimot olivat pakattu kirjekuoreen "ala-asteen 5-lka:n tasoisesti". Ts ei lainkaan ammattitaitoisesti.
Reklamoin ostokset (jotka olin jo maksanut), mutta sitten yhteys led-polttimot.fi firmaan lähestulkoon katkasi. He vastailivat e-maileihini - jos vastaavat ja silloinkin kuin olisin ollut joku aivan uusi asiakas. Ts kirjanpito (tilaukset, toimitukset ja laskutus) tuntuu olevan hieman hallitsematon.
Onko muilla kokemusta ko firmasta? Maksoinko yli 100€ oppirahoja Kuopiolaisten amatöörien puuhasteluun?
Minäpä löysin noita Espoon Motonetistä. Eikä ole edes edes pahan hintaisia. Parkki ja mittarivalot on nyt korvattu ledeillä. Mittarivaloiksi vaihdoin lisäksi punaiset kirkkaiden tilalle. Tulipa ihan kivan näköisetkin.
Valikoimissa oli myös noita isompia, mutta yhdistelmälamppua missä on sekä parkki, että jarruvelo en ole mistään löytänyt.
sielläkin on jokin verran..