Maikkula?

Muutan perheeni kanssa Ouluun, Maikkulaan. Millainen paikka se on? Mitä kaikkia palveluilta läheltä löytyy?
41251
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

löytyy apteekki, posti, kaks ruokakauppaa, kirjasto, pizzeria, halpis-tavaratalo, r-kiska, pari kampaamoa ja ainakin pari päiväkotia.

Jos ei muuta ihan ostoskeskusken liepeille, suht rauhallista on. Paljon lapsiperheitä. Ostoskeskuksessa teinit rällää ja juopot pitää istuntoja.

Äänestä
  • Vaikuttaa ihan hyvältä. Kiitos ku vastasit. Hoksin vasta jälkeenpäin, että tuolla alemmassa oli joku kysellyt samasta asiasta.

    Äänestä

Tuossa sivun alaosassa on jo käyty keskustelua Maikkulasta otsikolla Maikkula

Äänestä
  • Kiitos vaan ja huomasinkin sen ja mainitsin huomanneeni asian, kun kiitin edellistä kirjoittajaa neuvoista. :)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


jaffat kirjoitti:

Muutan perheeni kanssa Ouluun, Maikkulaan. Millainen paikka se on? Mitä kaikkia palveluilta läheltä löytyy?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu