http://www.iltalehti.fi/2006/02/07/200602074067537_vi.shtml
Kohta nähdään, onko Pate pelkkä statisti Popedassa. Jos bändi jatkaa keikkailua ilma Patea, niin viesti lienee selvä.
Kohta nähdään, onko Pate pelkkä statisti Popedassa. Jos bändi jatkaa keikkailua ilma Patea, niin viesti lienee selvä.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Tämä lienee se tärkein kysymys.
Eppu Normaali ei jatkaisi kiertuetta ilman Martti Syrjää. Rolling Stones ei jatkaisi kiertuetta ilman Mick Jaggeria. SAHB loppui kun Alex Harvey kuoli.
Mutta... tanssiorkesteri Popeda jatkaa, kun Pate on niin merkityksetön mies kapellimestari Costille.
Costi ei viihtynyt Slepy Sleepersissä eikä Hanoi Rocksissa kun piti tehdä niin kuin muut käskee, Popedassa on kivempaa, kun saa käskyttää muita.
Eilen odoteltiin herra Mustajärveä lavalle Tampereella...Heikki Salo ( "miljoonasade" )huhuili miestä pitkään saapumaan lavalle mut Paulia ei näkynyt/ kuulunut....Liekö tiedotus/ aikataulutus pettänyt.. ?
Paikalla olivat JUICE,Hanhiniemi,ja em. Salo
Pakkohan se on tähän viestiin vanhana popedafanina (5-vuotiaasta 28-vuoteen asti ja aina jatkuu vaan...) vastalause sanoa! Pate on Pate vaikka voissa paistais! Kukaan ei pysty sitä miestä korvaamaan, ei ikinä! Jotkut on hyviä matkijoita, mut kenestäkään ei tule niin mahtavaa esiintyjää ku Patesta ja vielä sillä äänellä, joka vetää kylmät väreet selkää ja kaulaa pitkin... Hrrr...
Popedalle tietenki kaikki pisteet bändinä, on meinaan helvetin hyviä soittajia joka ikinen!!
En mennyt Mustajärven Paulin kanssa naimisiin vaikka niin sillon joskus kakarana lupasinkin...:)
Ite sanoisin et mitä tääl Costii ihmiset haukkuu on se parempi et ne keikat tehään mitä on sovittu...
A=Ilman Costii tuskin ois uutta levyy tullu jos ei ois taas kappaleita vääntäny B=Popeda ei olis pystys ilman Costii tai ei pysyis..
Costello kirjoittaa:
"VALITETTAVASTI KUUSANKOSKEN SOMMELON KEIKKA JOUDUTTIIN PERUUTTAMAAN.
MUUT KEIKAT TEHDÄÄN NORMAALISTI.
LAULUSOLISTINA TUURAA SAIRASLOMAN AJAN PATEN SUKULAISPOIKA J-P MUSTAJÄRVI"
Näin tuli sitten selväksi, ettei Paten mukanaoloa Popedassa tarvita.
Popeda R.I.P.
Missä voi tuon lukea?
Etsivä löysi..
www.popeda.com ja sieltä Costin X-files. Kiinnostaisi tietää, miten meni "Paulin serkkupojalta" Levin veto?
Mitään ei ole peruttu!!
Loistava veto ja loistava esiintyjä! Jos patelle on sijainen saatava, niin löysivät ainakin parhaan mahdollisen. Käykää ihmeessä katsomassa jos mahdollisuus tulee!
http://www.youtube.com/watch?v=b2U0o3maWM0
onko toi se popedan kitaristi aika paska soittaan tosta päätellen.
Täytyy kyllä sanoa että en lähtis Popedaa katsomaan ilman Patea. Mutta keikat on kuitenkin sovittu joten bändin pitää olla paikalla.
Popeda ei ole Popeda ilman Pate Mustajärveä! Pate on Popedan ylläpitäjä!