Accord 2.2 CDTI

Mikäli on ajokokemuksia kyseisestä autosta niin kuuntelisin mielelläni ? Autolehtien perusteella on alkanut kiinnostaa tuo 2.2 executive!
73055
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Pitääkö näitä samoja avauksia laittaa joka helvetin päivä ?

Äänestä
  • "Pitääkö näitä samoja avauksia laittaa joka helvetin päivä ?"

    Mikä sun päivän on pilannut? Tämäkö? Kysymys: mitä varten tämä keskustelu palsta sitten on....mä kysyn vaan!

    Äänestä

  • MB300D kirjoitti:

    "Pitääkö näitä samoja avauksia laittaa joka helvetin päivä ?"

    Mikä sun päivän on pilannut? Tämäkö? Kysymys: mitä varten tämä keskustelu palsta sitten on....mä kysyn vaan!

    Ei ainakaan sitä varten, että joka päivä pitää samoille jutuille eri avauksia tehdä.

    Äänestä

  • Realisti kirjoitti:

    Ei ainakaan sitä varten, että joka päivä pitää samoille jutuille eri avauksia tehdä.

    "Ei ainakaan sitä varten, että joka päivä pitää samoille jutuille eri avauksia tehdä."

    Muuta ei kai voi todeta, että et ainakaan ole realisti.

    ps.miksi avata, joku viesti ketju, jos olet niin (pissoff).

    Äänestä

olen jo jonkin aikaa ajellut kyseisellä moottorilla crv:sssä,ja nyt olen viimeisen kuukauden ajanut kyseisellä koneella accordissa,niin en voi muuta kuin kehua moottoria todella hyväksi!!!
Sopii oikein Accordiin,mihin se on alunperin suunniteltukkin...

Äänestä

    En voinut oman uuden auton oston osalta pelkän koneen perusteella autoa valita. Sen voin sanoa että jos Accordin ois automaattina saanut, olisi se ollut lopullinen valintani. Avensi putos heti koe-ajossa, äänekäs, surkea alusta, diesel suorituskykyinen mutta, hei, mitä tekee rumalla japanilaisella autolla?

Audi 2,0TDI:n valitsin, riittävä suorituskyky (chipattuna erinomainen), melu ei kuulu niinkään sisälle kuin VW:ssä ja on sillä se oma hieno puolensa, voi olla ylpeä auton omistaja.

Accordin 2,2CDTI oli kyllä todella positiivinen kokemus. Sen saa Exceutivena todella hyvin varusteltuna,(puhumattakaan Audin hintavista lisävarusteista). No navigaattorilla ei tee täällä pohjoisessa mitään ( ei oo teitä millä eksyä :), nahat on kiva mut henk koht en pidä, ja penkkien liikutusta sähköherkuin tarvii vain kerran kun on oma auto. Joten Audiin siis, parempi alusta siinä on muuten ku hivenen pintakovassa Accordissa, vaikka huono se Accordin alusta ei ollu.

Äänestä
  • Kiitoksia asiallisesti vastaneille! Luulen, että harkitsen vakavasti Accord-dieseliä tuli koeajo tehtyä veholla ja tuntemukset ovat todella myönteiset vaikka oli talvi. Vanhaan MB dieseliin verrattuna oli mykistävää todeta miten Acon diesel lämpeni pakkasessa vaikka ei ollut bensalämmintä -eikä tarvitse!

    ps.en ole koskaan Hondaa omistanut, joten kerta se on ensmmäinen, jos Vehon kanssa tulee kaupat.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


MB300D kirjoitti:

Mikäli on ajokokemuksia kyseisestä autosta niin kuuntelisin mielelläni ? Autolehtien perusteella on alkanut kiinnostaa tuo 2.2 executive!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu