Kellään

Ottaa niin paljon päähän ku saa juosta päivisin joku 20-30min. välein vessassa ja eilen illalla/yöllä juoksin 5min. välein! Tä on aivan uskomatonta! Heti ku pääsi taas peiton alle niin meni minuutti niin taas oli hätä ja sitten meni hetki niin oli niin kauhee vessahätä et oli pakko mennä! Blaah..
5757
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

ja sehän on ihan normaalia=).
Alussa aineenvaihdunta kiihtyy ja sitten sen jälkeen ku kohtu kasvaa niin se alkaa painamaan.
Jos juo vaikka lasin vettä,niin saa kahesti sen takia käyä vessassa =).


n.85 ja masu-asukki 13 1

Äänestä
  • Tuntuu siltä tosiaan ettei voi juoda mitään ku heti saa mennä vessaan! :)

    Itselläni masuasukki 6 6 :)

    Äänestä

Sama vika myös täällä.. Mutta jos oikein vaivaa kannattaa viedä pissanäyte tarkastettavaksi ettei ole virtsatitulehdus. Se on tosi yleinen vaiva raskauden aikana, ja oireet voi olla tosi lievät.

Äänestä

oon joutunut juokseen veskissä kans koko ajan... öisin yleinsä ainakin 5-6 kertaa =/ tai enemmän ja päivisin puolen tunnin välein vähintään...
pissikokeessa olin eikä mitään tulehdusta löytyny

Äänestä

mä juoksen välillä aivan samalla tavalla..joskus kyllästyn ja otan tyynyn mukkaa..kauhee jano yöllä..sit taas pissalle..ei voi olla juomattakaa..muistakaa et kyseinen voi olla myös virtsatieinfektio...tai sit vaan normaali pissahätä ja loruu vaan muutama tippa =P onneks tätä pitäs ennää 8viikkoo olla..jos ei mee yliaikaseks

Äänestä

Kommentoi aloitusta


samaa?? kirjoitti:

Ottaa niin paljon päähän ku saa juosta päivisin joku 20-30min. välein vessassa ja eilen illalla/yöllä juoksin 5min. välein! Tä on aivan uskomatonta! Heti ku pääsi taas peiton alle niin meni minuutti niin taas oli hätä ja sitten meni hetki niin oli niin kauhee vessahätä et oli pakko mennä! Blaah..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu