Moikka!
Meitä olisi polttariporukkaa tuolla Merikarvian suunnalla 25.2, jolloin Merikievarissa näyttäisi olevan Souvarit. Emme ole koskaan kyseisessä paikassa käyneet ja nyt kyselenkin millainen tuo paikka on ja kannattaako meidän sinne mennä, meitä on n 10 naishenkilöä ikähaarukka 25 - 35. Riittäkö porukkaa ja tansittajia.
Kiitos.
Meitä olisi polttariporukkaa tuolla Merikarvian suunnalla 25.2, jolloin Merikievarissa näyttäisi olevan Souvarit. Emme ole koskaan kyseisessä paikassa käyneet ja nyt kyselenkin millainen tuo paikka on ja kannattaako meidän sinne mennä, meitä on n 10 naishenkilöä ikähaarukka 25 - 35. Riittäkö porukkaa ja tansittajia.
Kiitos.
Vastaukset 7
Vanhimmat
on Souvarit takaa sen, että porukkaa riittää.
porukkaa on mukavasti kun souvarit vetää siellä!!
mutta vieraskirjoista voi joskus saada jonkinlaisen mielikuvan millaisia yhtyeiden keikat ovat. Souvareiden sivuilla www.souvarit.net on vieraskirja jota voi lukea.
Saat varmaan tietoa kannattaako ja millaista tansseissa on.
Itse saisin aika kivan kuvan ainoastaan keikalla olleiden kirjoitusten perusteella jos ovat ihan oikeita. Uskoisin:)
oikein.. Olethan varmaan kuullutkin...VAIN Souvarit sen tekee. Mukavaa tanssi-iltaa polttariporukalle, en epäile hetkeäkään etteikö näin olisi. Ei voi kun rallatella, oi jospa oisin saanut olla mukana. Terveisiä kaikille....
Tanssiapaikka on vanhan navetan ylisillä. Aika hankalan muotoinen tanssijoitten mielestä. Entisessä navetassa on sitten ravintola. Pihapiirissä on kookas päärakennus (vanha kunnalliskoti), jossa myös ravintola ja jonkilainen kioskimyymälä ja alueen majoituksen respa. Majoitusmökkejä paikasta löytyy myöskin. Paikka ei ole enää "loistonsa päivissä", eikä vedä tanssikansaa samassa määrin kuin ennen, mutta nimekkäitten artistien ja bändien keikoille heitä kyllä varmasti löytyy. Varmaan siis myös Souvarit sen tekee!
En haluaisi moittia paikkaa, mutta kyllä siellä tosiaan on parempia aikojakin ollut, noin 6-7 vuotta sitten, nyt tilanne on vähän toinen, siellä käy pääsääntöisesti varttuneempia pariskuntia, sinkuille tarjolla vain pitkiä tylsiä iltoja, (levymusiikkia kara ja oke) toivotaan että tilanne muuttuu mahdollisimman pian, alue tarvitsisi entisen merikievarin tasoisen tanssipaikan, mutta jos päätätte sinne suunnata niin älkää asettako mitään tavoitteita iltaa kohtaan, niin ette ainakaan pety.
Mikä kokemuksenne oli viime kuussa? Olin itsekin paikalla. Souvarit ovat myös pääsiäislauantaina Merikievarissa. Rauman Ooperissa ne ovat helatorstaina ja myös Raision Huvilinnussa toukokuussa. Varmimmin asia selviää Souvareiden kotisivuilta, os. Http://www.souvarit.net, josta löytyy myös heidän tuotantonsa ja esittely, jos et ehtinyt yhdistämään nimeä ja henkilöä yhden illan aikana.