Moikka!
Meitä olisi polttariporukkaa tuolla Merikarvian suunnalla 25.2, jolloin Merikievarissa näyttäisi olevan Souvarit. Emme ole koskaan kyseisessä paikassa käyneet ja nyt kyselenkin millainen tuo paikka on ja kannattaako meidän sinne mennä, meitä on n 10 naishenkilöä ikähaarukka 25 - 35. Riittäkö porukkaa ja tansittajia.
Kiitos.
merikievari 25.2.
7
721
Vastaukset
- Don Juuan
on Souvarit takaa sen, että porukkaa riittää.
- varmaan!
porukkaa on mukavasti kun souvarit vetää siellä!!
- paikalla
mutta vieraskirjoista voi joskus saada jonkinlaisen mielikuvan millaisia yhtyeiden keikat ovat. Souvareiden sivuilla www.souvarit.net on vieraskirja jota voi lukea.
Saat varmaan tietoa kannattaako ja millaista tansseissa on.
Itse saisin aika kivan kuvan ainoastaan keikalla olleiden kirjoitusten perusteella jos ovat ihan oikeita. Uskoisin:)- ihan
oikein.. Olethan varmaan kuullutkin...VAIN Souvarit sen tekee. Mukavaa tanssi-iltaa polttariporukalle, en epäile hetkeäkään etteikö näin olisi. Ei voi kun rallatella, oi jospa oisin saanut olla mukana. Terveisiä kaikille....
- Saapas
Tanssiapaikka on vanhan navetan ylisillä. Aika hankalan muotoinen tanssijoitten mielestä. Entisessä navetassa on sitten ravintola. Pihapiirissä on kookas päärakennus (vanha kunnalliskoti), jossa myös ravintola ja jonkilainen kioskimyymälä ja alueen majoituksen respa. Majoitusmökkejä paikasta löytyy myöskin. Paikka ei ole enää "loistonsa päivissä", eikä vedä tanssikansaa samassa määrin kuin ennen, mutta nimekkäitten artistien ja bändien keikoille heitä kyllä varmasti löytyy. Varmaan siis myös Souvarit sen tekee!
- vaan ei enää
En haluaisi moittia paikkaa, mutta kyllä siellä tosiaan on parempia aikojakin ollut, noin 6-7 vuotta sitten, nyt tilanne on vähän toinen, siellä käy pääsääntöisesti varttuneempia pariskuntia, sinkuille tarjolla vain pitkiä tylsiä iltoja, (levymusiikkia kara ja oke) toivotaan että tilanne muuttuu mahdollisimman pian, alue tarvitsisi entisen merikievarin tasoisen tanssipaikan, mutta jos päätätte sinne suunnata niin älkää asettako mitään tavoitteita iltaa kohtaan, niin ette ainakaan pety.
- kaalto
Mikä kokemuksenne oli viime kuussa? Olin itsekin paikalla. Souvarit ovat myös pääsiäislauantaina Merikievarissa. Rauman Ooperissa ne ovat helatorstaina ja myös Raision Huvilinnussa toukokuussa. Varmimmin asia selviää Souvareiden kotisivuilta, os. Http://www.souvarit.net, josta löytyy myös heidän tuotantonsa ja esittely, jos et ehtinyt yhdistämään nimeä ja henkilöä yhden illan aikana.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purran kaudella nousi bensan hinta yli 2 euron
Muistatteko kuinka edellisen vasemmistohallituksen aikana, ns. Marinin aikakaudella, bensiiniä sai 1,3 euron litrahinnal1224750Veli Sofia teki urosmehiläisen työn
Paljastaessaan kuinka TPS:ssä ei joukkuehenki toimi sooloilijoiden vuoksi, jonka takia koko seura ei pärjää kilpailussa43384Mitäs nyt sijoittajat?
Pörssit laskevat maailmalla Iranin sodan takia ja muutenkin ovat olleet Trumpin vallan alla epävarmat. Ainoa, mikä on no1263180Hjallis Harkimon, 72, Jasmine-rakas, 37, paljastaa suhteen alusta: "Vähän..."
Liikemies, kansanedustaja Hjallis Harkimo ja tuottaja-juontaja Jasmine Pajari ovat pariskunta. He asuvat yhdessä Sipooss262617Unisex-vessat
Ahdistaa. Miksi kaikki pitää tasapäistää tasa-arvon nimissä? Tasa-arvo on sitä, että kunnioitetaan sukupuolien erilaisu702332Jutta Larm, 52, haluaa kumota tämän piintyneen ikämyytin
Oletko samaa mieltä? Jutta Larm on 52-vuotias ja tehnyt pitkän uran yrittäjänä. Hän haluaa kumota tämän piintyneen ikämy181779Henri Alen tilittää yllättäen Vappu Pimiän uudesta MasterChef -pestistä: "Vaikka hän ei..."
Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Hän liittyi uudella MasterChef Suomi -kaudella arvovaltaiseen tuomaristoo91384Vastuun ottaminen omasta hyvinvoinnista
Olen huomannut tuttavapiirissäni ihmisiä, joilla on mt-diagnooseja. Sen sijaan, että millekään asialle yritettäisiin teh1171245Minkä kouluarvosanan 4-10 annat Beck-leffoille?
Vähiin käy ennen kuin loppuu... Beck-elokuvia on tullut tv:stä jopa 2-3 viikossa. Nyt leffojen esitystiheys on muuttunut91233Jäit kiinni siitä
että katselet minua. Käänsin pääni, minäkin etsin sinua, ja meidän katseemme kohtasivat. Eikä se haittaa - molemmat ky41128