Mestaus

mimmukka

Näin toissayönä aikalailla kammottavan unen:

Minä ja kolme muuta naista (olivat tuttuja minulle, mutta en millään saa mieleeni että ketä he olivat) olimme menossa mestattavaksi.

Keskustelimme rauhalliseen sävyyn, että kuka menee ekana, tokana jne.

Tunnelma unessa oli tietenkin ahdistava, mutta kuitenkin ihmeen rauhallinen. Minua hirvitti mennä mestattavaksi, kurkkua kuristi, mutta tajusin että näin pitää käydä. Hyväksyin tilanteen.

Minua ennen meni kaksi ystävääni, en saattanut kunnolla katsoa. Toisen näin päättömänä, hän käveli vielä.

Kolmantena oli minun vuoro. Asetuin tyynenä paikalle, laitoin pääni telineeseen. Hirvitti, mutta tiesin että se ei käy kipeää ja kaikki menee hyvin. Terä putosi, uni loppui.

Mitä ihmettä uni voisi symboloida???

1

130

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Olet tuominnut itsesi jostain asiasta. Tiedät että nyt ei ole enää mahdollisuutta peräänyä vaan täytyy hyväksyä asia, tekoja ei saa tekemättömiksi ja tekojen seuraukset on hyväksyttävä. Kurkku on itseilmaisumme, oman tahtomme keskus. Nyt on jätettävä tahto jonkun "korkeamman" haltuun. Kun annat periksi ja "kuolet" vanhalle minälle voi nyt jotain uutta ilmaantua elämääsi ja uudistut. Ihan hyvä uni ja sinullahan näyttää riittävän uskallusta muuttua.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kelekkakisat

      Mikä vakava onnettomuus sattunut kisoissa. On peruttu koko kisat. Pelastuskopteri näytti käyvän paikalla.
      Nivala
      36
      11476
    2. Aivan kauheaa

      Veikö koskiuoma taas ihmishengen? Se pitää kieltää!
      Imatra
      63
      9950
    3. Onko kaivattusi

      …mielestäsi älykäs, tai kenties tyhmä? Oma mielipide.
      Ikävä
      150
      5629
    4. Kuinka pitkä välimatka

      on teidän kotien välillä?
      Ikävä
      144
      3794
    5. Epäilen ettet edes

      Kehtaisi liikkua kanssani.
      Ikävä
      75
      3760
    6. Virkamiehille tarvitaan tuntuvat palkankorotukset

      Naistenpäivänä on syytä muistuttaa, että virkamiehen euro on vain 80 senttiä. Palkat tulee saattaa samalle tasolle yksi
      Maailman menoa
      37
      3645
    7. Oletko huomannut

      Yhden muutoksen?
      Ikävä
      40
      3388
    8. Riikka Purran kaudella nousi bensan hinta yli 2 euron

      Muistatteko kuinka edellisen vasemmistohallituksen aikana, ns. Marinin aikakaudella, bensiiniä sai 1,3 euron litrahinnal
      Maailman menoa
      24
      3193
    9. Jäikö meidän välit

      Mielestäsi Kesken?
      Ikävä
      65
      2835
    10. Olisipa saanut sinuun

      Tutustua paremmin. Harmi että aloin lopulta jännittämään kun näytit tunteesi niin voimakkaasti ja lähestyit niin voimaak
      Ikävä
      79
      2633
    Aihe