Osaisko kukaan vastata, että mistä johtuu häiritsevän voimakas raudan haju ulosteessa ? Joskus sama haju/maku tuntuu myös hengityksessä, eikä lähde nestettä juomalla.
Tosi inhottava vaiva...
Jonkun aineen puutos / liikasaanti ?
Tosi inhottava vaiva...
Jonkun aineen puutos / liikasaanti ?
Vastaukset 9
Vanhimmat
Raudan haju johtuu usein verestä, verihän koostuu raudasta. Suosittelen lääkäriä, vaivasi kuulostaa pelottavalta..
Samaa oon alkanu tässä itsekin pohdiskelemaan, kun pas*a on muuttunu melkein mustaks. Eikös se ole verenvuodon merkki ?
LÄÄKÄRIIN! musta uloste viittaa syöpään...en halua kuiteskaan pelotella joten käy lääkärissä.
Hmm mul tulee joskus aik normaalii kakkaa joka on melke emustaa mut vuelä vähän tummsn ruskeeta nii mitä sit? Mut yleensö se on ihan normaalia kakkaa mitä mul tulee
Ei sitä verta haista joka on jo muuttunnut tummaksi tai mustaksi.
Jos ulosteessa olisi niin paljon verta että sen haisstaisi niin se uloste olisi varmaan punaista. Koska musta veri on merkki kuivuneesta verestä eikä kuivunnut veri haise milleen.
tarkoittanee kai ammoniakin hajua... silloin alkaa jotain vikaa kehittymään jos siltä haiskahtaa... itse sen tiedän aina siitä hajusta milloin alkaa cu aktivoitua... oireisiin menee vielä jonkin aikaa hajun ilmestyttyä.Mutta sieltä se tulee jokatapauksessa.
Mun kakka haisee insuliiniltä ja tänää se miltä se haisee msistu vähän suussa mut ei paljoo osaaks kukaa selittää. Ja tiiän miltä se haisee aika hyvin koska siskolla on diabetes nii oon haistanu insuliiniä
Tyyppi on silkkaa terästä.
https://m.youtube.com/watch?v=_DTh4ow18PE&list=RDZw_3Otn5QMQ&index=2
Mie ruostun jo
Ikävän lemun kun pystyisi ennakoimaan tulisi ruostuttua vähemmän😅🤣😂
https://m.youtube.com/watch?v=r3sWVy8e8p4