Libero vaippamerkit?

Kiia

Siis missä siinä vaippapaketissa on sellainen "vaippamerkki"? Onko se pupunkuva siinä paketin sivussa se "vaippamerkki", mitä pitäisi kerätä? On tullut jo heitettyä vaippapusseja roskiin, kun en ole ymmärtänyt, että niistä pitäisi leikata niitä merkkejä...

Olen kuullut, että Liberolla on nytkin joku keräilykamppanja, mutta mistähän siitä saisi lisää tietoa? Olen Libero-kerhon jäsen, mutta ei minulle ole tullut mitään tietoa keräilykamppanjasta, ainoa kirje tuli vähän vauvan syntymän jälkeen, ja siinä oli se sammakko. Mitähän niillä merkeillä nyt sitten saisi, ja paljonko niitä pitäisi kerätä?

3

793

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • mami.

      ne on juuri ne pupumerkit siinä paketissa, mitkä ovat näitä keräilymerkkejä.

      11ta merkillä saattaa saada vaikka esimerkiksi housut tai bodyn, ja 6lla merkillä vaikkapa kangaskirjan.

      sinulle tulee kirjeitä kerholta, joissa esitellään sitten nämä tarjolla olevat 2 vaihtoehtoa, ja mukana kuponki johon merkit kiinnitetään.

      kirjeissä on ohjeet jotka ovat erittäin selkeät. kirjeitä vaan tulee hermittavan vähän. vissiin 5 koko tuon kerhojäsenyyden 1,5v aikana.

      ps. en suosittele ostavan liberovaippoja vaan merkkien takia. merkeillä ei loppujen lopuksi tee yhtään mitään, koska ne myös näköjään vanhenevat, vaihtuvat ja menevät käyttökelvottomiksi.

      • poitsun äippä

        Ne merkit on pupun kuvia ja niissä on katkoviivaksi tehty viiva ympärillä ja saksien kuva myös. Isossa vaippapaketissa on 2 merkkiä.
        Nyt merkeillä saa mMrimekon lyhythihasen bodyn (liila-valkoraidallinen, koko 80cm.), ja unilaulu CD on toisena vaihtoehtona.
        Käyppä kattomassa löytyiskö Liberon sivuilta lisää tietoa!


      • jellus

        Vanheneeko ne tosiaan? Päättelin tästä siis että vain pupumerkit enää kelpaa... vai? Meillä kun on toinen vauva toiveissa ja esikoiselta säästin noita merkkejä joissa on joku leikkivän lapsen kuva... ajattelin siis että "uusintakierroksella" voisin noita käyttää... niin että käykö ne enää mihinkään?!?!? :S


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Virkamiehille tarvitaan tuntuvat palkankorotukset

      Naistenpäivänä on syytä muistuttaa, että virkamiehen euro on vain 80 senttiä. Palkat tulee saattaa samalle tasolle yksi
      Maailman menoa
      56
      4556
    2. Riikka Purran kaudella nousi bensan hinta yli 2 euron

      Muistatteko kuinka edellisen vasemmistohallituksen aikana, ns. Marinin aikakaudella, bensiiniä sai 1,3 euron litrahinnal
      Maailman menoa
      88
      4262
    3. Jäikö meidän välit

      Mielestäsi Kesken?
      Ikävä
      71
      3718
    4. Olisipa saanut sinuun

      Tutustua paremmin. Harmi että aloin lopulta jännittämään kun näytit tunteesi niin voimakkaasti ja lähestyit niin voimaak
      Ikävä
      96
      3647
    5. Mitäs nyt sijoittajat?

      Pörssit laskevat maailmalla Iranin sodan takia ja muutenkin ovat olleet Trumpin vallan alla epävarmat. Ainoa, mikä on no
      Maailman menoa
      117
      2687
    6. Miks tän meidän

      Rakkauden on pitänyt olla näin vaikeaa?
      Ikävä
      35
      2488
    7. Elän vastoin

      Kaikkia arvoja kun en pysy sinusta erossa.
      Ikävä
      37
      2382
    8. muista olla

      VAROVAINEN! m
      Ikävä
      24
      2369
    9. Onneksi on edes yksi kuva

      Susta mitä voin välillä ihastella ja kaipailla sua😔
      Ikävä
      38
      2359
    10. Olisitpa se hellä

      Ja herkkä minkä kuvan sain sinusta irl. Haluaisin että elämässäni olisi sellainen joka arvostaa minua juuri sellaisena k
      Ikävä
      23
      2234
    Aihe