Hei!
Kellä kaikilla on laskettu aika 10.02.2006? Jännät paikat ja onko ollut supistuksia paljon? Mulla ihan vaan nimeksi.
Kaikille muillekin ihanien vaavien odotusta!
Kellä kaikilla on laskettu aika 10.02.2006? Jännät paikat ja onko ollut supistuksia paljon? Mulla ihan vaan nimeksi.
Kaikille muillekin ihanien vaavien odotusta!
Vastaukset 3
Vanhimmat
on laskettuaika tänään. todella kärsimätön olo. toivoin, että syntyisi vähän etuajassa, kun nuo sf-mitat on koko ajan ollu niin kamalan isoja. eiväthän ne totuutta kerro, mutta silti alkaa pelottaa, että repeän kahtia tai että joudutaan leikkaamaan. ihan kamalan turhautunut ja hermostunut olin koko päivän enkä halunnut nähdä ketään (paitsi poikaystävää) kun oli vaikea yö takana. puhelimenkin laitoin kiinni. kipeitä supistuksia ei ole tänään tullut. muutamana päivänä on tullut tunnin pari ja oon yrittänyt rasituksella jatkaa niitä, mutta kuitenkin ne sitten loppuvat. onko sulla jo limatulppa tullut? mulla ei. jotenkin oon nyt ihan lannistunut ja pessimistinen. aattelen, että käynnistykseen menee ja sittenkin joudutaan lopuksi leikkaamaan.
eli 17.2 välillä tosi kipeitä supistuksia, ei kuitenkaan tarpeeksi,kivuttomia miltei koko ajan. Outoa limaa valuttanut jo ainakin viikon (veretöntä).
Mieli jotenkin maassa, ei jaksaisi enää.
Onnea vaan tulevaan =)
tullut vielä limatulppaa... taitaa mennä yliaikaseksi. Pari viikkoa vielä, ei jaksais oottaa. Maha ei haittaa, mutta haluaisi jo pienen lapsosen käsivarsille hellittäväksi.
Tsemppiä synnytykseen :)