kenen

tiilivuoren risteyksessä oli kissa kuolleena tien vieressä, valkonen muuten mutta tumma selkä.
3636
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

tarkempi kuvaus: selkä tummanharmaa-raidallinen, pää, maha ja tassut valkoiset.

Ja oli siis tiilivuoren ensimmäisessä risteyksessä raumalta päin katsottuna.

Äänestä

kuka nyt tarttee kuollutta kissaa

Äänestä
  • Sulla on vissiin valahtanut aivot jalkojenväliin...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kuollut kissa?? kirjoitti:

tiilivuoren risteyksessä oli kissa kuolleena tien vieressä, valkonen muuten mutta tumma selkä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu