Muslimit sahaa omaa oksaa ja rajusti. Älköön kukaan enään matkustako riskialttisiin muslimimaihin. Oman turvallisuuden tähden matkustakaa turvallisiin Euroopan maihin ja muihin turvallisiksi havaittuihin kohteisiin. Nyt jo useat ovat peruneet muslimimaihin suuntautuneita matkoja. Valinneet matkansa Euroopan lomakohteisiin kuten Välimerelle ja Kanarialle.
Muslimimaat loma boikottiin
9
376
Vastaukset
- vastaboikotti
Kannatetaan.
Ja toinen juttu. Olen muuten huomannut, että Arlan juustot ovat alkaneet maistua tosi hyvälle. Niissä on jotenkin vapauden makua. - Sananvapaus
Ihmisillä on luonnostaan itsesuojeluvaistoa.
- sota keskenämme
Ympäri maailmaa shiiaoppineet ovat tuominneet pilakuvien tekemisen, mutta yksikään heistä ei ole tähän mennessä antanut fatwaa boikotoimiseen.
Toivon, että kun puhutaan eri ryhmien teoista otettaisiin myös huomioon heidän uskonnolliset motiivinsa. Shiia ei siis ole antanut mitään fatwaa boikotoimiseen.
http://www.suomenshiiamuslimit.org/phpBB2/viewtopic.php?t=4051Onko shiiaoppineet ympäri maailmaa pyytäneet Tanskan kansalta anteeksi muslimien rasistista hyökkäystä ja pyhien arvojen pilkkaa?
Anna edes pari linkkiä juuri näinhin shiiaoppineiden anteeksipyyntöihin.
Mitä pilakuvien tuomitsemiseen tulee, miksei Egyptin lehteä siitä tuomittu eikä mekkaloitu siitä?
Mutta tunnustus maltista nyt shiioillekin, etteivät sentään ole alkaneet boikotoimaan, niinkuin Iran.
- sissi
Just just. Eli todistettaisiin olevamme ihan yhtä sivistymättömiä, kuin ne tahot, jotka eivät ymmärrä valtion ja yksittäisen lehden eroa. Eli me suomalaisina emme tajua vaikkapa Turkin ja Iranin eroa tai paremminkin Turkin ja yksittäisen terroristijärjestön eroa. Vähän niin kuin vertaisi Suomea ja uusnatseja keskenään. Mitäköhän tarvetta tällainen "kostosuunnitelma" palvelee?
Toisaalta en kyllä tällä hetkellä suomalaisena uskaltaisi matkustaa esim. Syyriaan...sissi:[Toisaalta en kyllä tällä hetkellä suomalaisena uskaltaisi matkustaa esim. Syyriaan...]
Tämähän on boikottia (-;
Jos nuo boikottimaat ja mekkaloitsijat pyytävät anteeksi Tanskan kansalta, niin katsotaan sitten.
- ja lisää...
Olemme kavereiden kanssa voimakkaasti suositelleet ystäviämme rajoittamaan matkustamista, tai ostamista näiden tuotteita.
Hedelmät mitä syön tulevat tästä lähtien esim. Israelista.- oli Turkin
matka tyttären kanssa, mutta päätettiinkin (taas kerran) matkustaa Kanarialle. Siellä ollaan oltu monet kerrat, mutta aina ollut yhtä hauskaa.
Hedelmätkin on vaihtuneet eurooppalaisiin ja israelilaisiin. Mitään en osta egyptiläistä tai turkkilaista.
Ja Arlan juustot on maistuneet ennenkin, hyviä ovat ja edullisiakin.
- canakkale
Every year on 25 April , ANZAC Day is commemorated
with ceremonies attended by Turks and visitors from
throughout the world.
http://www.comu.edu.tr/canakkale_tanit/007.php
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään
Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää1383799Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa
Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri3362944Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla
Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt81845Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."
Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa51588Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?
Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja41069- 71914
Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan
Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar38854- 44754
Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan
Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat22698- 56697