Onko kovinkin yleistä octavian kuskin sähköisen lasinnostimen viat,mun 03 ocun keskuslukko ei sulje kuskin ovea ja vika on lasinnostimen johtoliitoksissa eikä niitä voi korjata.Moottorissa sika kallis hinta 450 e työt.
keskuslukko
jaro
3591
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Itselläni oli vastaavat vaivat 1.6 FSI:ssä sekä tukku muita.
(mm.moottorinohjausyksikön vaivat jotka johtuivat ilmeisesti kosteusongelmista)
Paikallisen merkkihuollon mukaan tämäntyyppisiä vikoja on mennyt takuuseen "paljon". Mitä lie tarkoittivat... Onneksi meni takuuseen mutta vahvisti päätöstäni vaihtaa merkkiä heti kun takuu päättyy.
Radio, vakionopeudensäädin, katalysaattori, suhisevat takaikkunat, ulkolämpö mittari, moottorin ohjaus ongelmat, natiseva kojelauta, tyhjenevä akku, huurtuvat ajovalot, kaukosäätimet, lämmityslaite, ym eli tässä tärkeimät mitä omasta tuli mieleen.
olet käynyt lukemassa ultimatrvw.comin juttuja ja olet poiminut sieltä tarkoitushakuisesti kaikki sellaiset asiat jotka sopivat sinun ajatusmaailmaasi.