Nyt kun tää digiaika alkaa puolentoista vuoden päästä niin kun hommaa tän digiboxin niin miten kytkennät tapahtuu tv:n dvd:n ja digiboxin välillä, kuinka tallennukset hoituu?Pitääkö kaikkia laitteita viritellä toisilleen sopiviks,että kaikki toimii yhteen?
Panasonic DMR-ES10
tonttu
1
756
Vastaukset
- sat'
Digiboksin Scart-kaapeli kiinni Panasonicin AV2-Scartiin, televisio kiinni Panasonicin AV1-Scartiin. Kun haluat tallentaa DVD:lle digiboksin kuvaa, niin käynnistät tallennuksen AV2-kanavalta.
Kun Panasonic-DVD:stä on virrat pois päältä, niin silloin televisiosta näkyy samasta scartista digiboksin kuva, eli kuva menee "läpivientinä" boksista dvd:n kautta televisiolle.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Virkamiehille tarvitaan tuntuvat palkankorotukset
Naistenpäivänä on syytä muistuttaa, että virkamiehen euro on vain 80 senttiä. Palkat tulee saattaa samalle tasolle yksi434036Riikka Purran kaudella nousi bensan hinta yli 2 euron
Muistatteko kuinka edellisen vasemmistohallituksen aikana, ns. Marinin aikakaudella, bensiiniä sai 1,3 euron litrahinnal513681- 703238
Olisipa saanut sinuun
Tutustua paremmin. Harmi että aloin lopulta jännittämään kun näytit tunteesi niin voimakkaasti ja lähestyit niin voimaak943115Mitäs nyt sijoittajat?
Pörssit laskevat maailmalla Iranin sodan takia ja muutenkin ovat olleet Trumpin vallan alla epävarmat. Ainoa, mikä on no892094- 352048
- 241909
- 351870
- 311861
Olisitpa se hellä
Ja herkkä minkä kuvan sain sinusta irl. Haluaisin että elämässäni olisi sellainen joka arvostaa minua juuri sellaisena k231794