Näppäimistö ongelma

Siskoni vetäisi näppäimistön johdon irti tietokoneesta kun olin pelaamassa, ja nyt näppäimistö ei toimi, olen kokeillut toista näppäimistöä myös, muttasekään ei auttanut... Mitä pitäisi tehdä????
4346
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Kyseessä ilmeisesti ps/2 liitäntäinen näppäimistö?
Se voi hajota virrat päällä kytkemisistä, vie kone huoltoon, emon ps/2 portti ilmeisesti paskana.

Äänestä

Pari nappia toimii,kuten F8 jolla tietokoneen saa valikkoon, ja senjälkeen toimii vaan ala nuolinäppäin

Äänestä

ja käynnistä uudelleen niin vika on ilmeisesti poistunut

Äänestä
  • Oon sammutanu koneen, mutta se ei auttanut.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Not Wise Guy kirjoitti:

Siskoni vetäisi näppäimistön johdon irti tietokoneesta kun olin pelaamassa, ja nyt näppäimistö ei toimi, olen kokeillut toista näppäimistöä myös, muttasekään ei auttanut... Mitä pitäisi tehdä????

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu