Surullisia uutisia

Moquini

5

1873

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • *eräs*

      Varmaankin oli Bavaria.........

      Eihän muista veneistä kölit irtoile.. heh

      Tämän palstan filosofiaa

      • Vakava hveri

        En ymmärrä kuinka vähän myötäelämistä voi löytyä suomalaisesta ihmisestä. Tämän kyseisen kommentoijan kohdalla ei voi olla kyse oikeasta veneilijästä. Hän on joku keskenkasvuinen (henkisesti) joka ei ole vielä koskaan joutunut vastakkain minkään flunssaa suuremman voiman kanssa. Edes perimä ei tukenut hänen kehitystään ihmisenä. Valitan, mutta elän toivossa, jos ikäsi on vielä alle 16 v.


      • Pertsa

        Samaa mieltä sun kanssasi.

        Jos se olisi ollut Bavaria, niin tähän viestiketjuun olisi tullut kymmenittäin kommentteja.

        Seuraavan Vene-lehden painosmäärä olisi tuplattu lehdessä olevan artikkelin "Bavariasta putosi taas köli" artikkelin vuosi.

        Tvssä olisi haastateltu jotain suomalaista veneenvalmistajaa, joka olisi kommentoinut, että ihan oma vika, kun osti paskan ulkomaalaisen veneen.

        Jne..


      • saitpa
        Pertsa kirjoitti:

        Samaa mieltä sun kanssasi.

        Jos se olisi ollut Bavaria, niin tähän viestiketjuun olisi tullut kymmenittäin kommentteja.

        Seuraavan Vene-lehden painosmäärä olisi tuplattu lehdessä olevan artikkelin "Bavariasta putosi taas köli" artikkelin vuosi.

        Tvssä olisi haastateltu jotain suomalaista veneenvalmistajaa, joka olisi kommentoinut, että ihan oma vika, kun osti paskan ulkomaalaisen veneen.

        Jne..

        taas vedettyä venemerkkisi mukaan rundille!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia.",
      Maailman menoa
      17
      5073
    2. Elikkä Riikka Purra ei kannusta Suomea edes euroviisuissa

      Sellaista on persujen "isänmaallisuus", oma kansa viimeiseksi ja ulkomaalaiset ensimmäisiksi. https://www.iltalehti.fi/
      Maailman menoa
      101
      2301
    3. Mitä kirjainta haluaisit

      rakastella juuri nyt?
      Ikävä
      135
      1988
    4. Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin

      Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee
      Maailman menoa
      48
      1858
    5. Victoria-tytär, 16, vertaa Martina Aitolehteä ja Esko Eerikäistä: "Iskä on enemmän..."

      Martina Aitolehti ja Esko Eerikäinen ovat ex-pari ja heillä on yksi yhteinen tytär, Victoria. Eerikäinen oli Huomenta Su
      Kotimaiset julkkisjuorut
      117
      1650
    6. "UKRAINA HYÖKKÄÄ LATVIAN ÖLJYVARASTOON JA JUNAAN"!!!

      "MATKUSTAJAJUNA SAI UKRAINALAISLENNOKEISTA VAKAVIA VAURIOITA"!!!
      Maailman menoa
      55
      1256
    7. Hilma Hallo-ahon kuvat julki - kiistää SSK ryhmän nimen merkityksen

      Eduskunnan puhemies Jussi Halla-ahon tyttären ympärille on noussut skandaali. Lehdistö sai selville Hilma Hallo-ahon kuu
      Perussuomalaiset
      114
      919
    8. Äänestän seuraavissa eduskuntavaaleissa persuja.

      Persut on ainoa puolue, joka aidosti vastustaa islamisaatiota Suomessa.
      Maailman menoa
      303
      831
    9. Sofia Belorf rehellisenä suhteen alusta Jeff-miljonäärirakkaaseen: "Hän ei..."

      Sofia Belórfin elämä on tapetilla Sofia Bling Bling Dubai -realityssä. Näyttävien puitteiden rinnalla Belórf avaa elämää
      Kotimaiset julkkisjuorut
      48
      831
    10. Kaupungin yt

      Honkolan tai hietaman koulu suljetaan. Säästölistalle on nostettu muun muassa Honkolan tai Hietaman koulun toiminnan l
      Äänekoski
      24
      654
    Aihe