toissa keväänä Metallican olessa keikalla Suomessa Kirk Hammett heitti muutaman plektran, joihin on painettu toiselle puolelle häntä esittävä kuva ja toiselle puolelle nimmari. Mikähän kyseisen plektran arvo mahtaa olla? mietin vain että opiskelijana kun rahapula iskee niin kannattaako sitä edes yrittää myydä.
plektran arvo?
14
3382
Vastaukset
- Hahahah.
Kuka ääliö möisi HAMMETILTA saadun plektran??!! Pummaa rahaa vaikka porukoiltasi, sillä jos nyt menet myymään sen plektran, tulet kyllä katumaan sitä!!!
- 3 euroo
siis kolme euroo.
- Eddie
Yhtä arvokas kun steve harrisin plektra!!! eli??
- ................
Eddie kirjoitti:
Yhtä arvokas kun steve harrisin plektra!!! eli??
Ei Harris käytä plektraa.
- Eddie
................ kirjoitti:
Ei Harris käytä plektraa.
No sehän se pointti oliki..hyvä että joku huomas...:)
- erkki
siitä kybän maksan. riippu onko se kulunu
- kitaristihg
jaså. tarjoan 10 euroa 10 senttiä.
- Beavis
Olympiastadionilla sain Hetfieldin plekun, kun se sen Batteryn jälkeen yleisöön heitti. Ihan normaali Dunlopin tortex näyttää olevan. Tosin väriltään valkoinen ja Jamesin piirroshahmolla ja nimmari-painatuksella varustettuna. Tallessa on, kertaakaan en ole tuolla soittanut. Varmaankin ainoa arvo on tunnearvo.
- narkki
ehkä yhtä arvokas kun joku kurt cobainin viimenen kitara...eli!? et myy sitä vielä,mutta jos tyhmä oot niin myyt sen joskus 30 vuoden päästä niin saat kuule varmaan aika paljon.mä en myis ollenkaan.tunnearvo se paras arvo on.jei.
- Jami369
Tjaah.. kaipa tuosta muutaman kympin maksas
- $$$
Jos eroon haluatte päästä, niin 30€ tarjottu.
- kelpaisko?
jos rahaa haluat ni 50€ tarjottu!
- kingnothing
Tuollahan noita on ebay.com täynnä. Jotkut ovat yleisempiä, jotkut harvinaisempia, mutta suurinta osaa tuolla myydään muutamilla dollareilla. En tiedä sen tarkemmin, mitkä ovat harvinaisia ja mitkä eivät, mutta eivät nuo plektrat mitään kultakaivoksia ole...
- MyyntiMies01
mulla on bon jovi new jerseyn plektra nimmarilla ja metallicin plektra jossa on se kääre ja 7enderin heavy plektra mitkä niiden arvot olis?
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen
ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?722749Kyllä nämä nyky autonakut ja autotki on heikloja
Vuoden vanha akku, eikä inahdakaan.... Pistin vara-akun just lataukseen ja lähen sillä antamaan apuvirtaa Jos ei toimi,282507Päivi Räsäsen seksipaljastus loksauttaa Katja Ståhlin leuat! Elämäni biisi kohujakso tv:ssä!
Elämäni biisi -suosikkisarjan uusinnat ovat startanneet ja nyt vuorossa on sarjan 2. jakso v. 2019. Sinisille sohville422201Muistan vuosikymmenten takaa
Toivottavasti voit hyvin ja jaksat työssäsi. Olet upea ja erinomainen ihminen, toivon kaikkea hyvää.132026Montako mitalia Suomi saa talviolympialaisista?
Nyt heittäkää veikkaus Suomen mitalisaldosta ja mistä lajeista metallilätkät tulevat. Oma veikkaukseni on 6 mitalia. -1111507- 1671373
- 521052
Kokemuksia Rehux Oy yrityksestä työpaikkana?
Jonkin aikaa seurannut kyseistä firmaa sivusta, näyttäisi, että tälläkin hetkellä olisi peräti 3 eri roolia tai paikkaa28994IS: Riitta Väisänen kärsii ikävästä vaivasta - Vaipparalli ja 40 antibioottikuuria takana...
71-vuotias Riitta Väisänen on kertonut tuoreista terveysongelmistaan. Väisänen on kertonut julkisuudessa jo aiemmin vaih16808Jos mies oikeasti haluaa sinut
Hän ei ota riskiä että menettäisi sinut. Ei pienintäkään. Mies ei jätä vastaamatta viesteihin eikä pidä sinua epätietois99791