Toivoisin.

Tahtoisin laulaa rakas .
Onnesta,sen kaikista puolista.

Yks ongelma vain on?

Ei ole sanoja,ei melodia.

Sinua tahtoisin ilahduttaa,
yllättää.

Rakas,sen laulun ,
jos voin synnyttää?

Olkoon sitte,vaikka
oopperaa tai aariaa.

Kunhan se vain kuvais sinua.
2169
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Tämä oli kuin sen olisimme duettona esittäneet! Hassua mutta sellaisen tunteen sain! Iloista viikonvaihdetta!

Äänestä
  • Ola ,onko sinulla sanat ja melodi?
    Duettoo oiskii kiva laulaa,ojentaa päätä ja kaulaa.
    Heh ,naureskelen,olen lähdössä nyt lenkille.
    Lähestyvää ystävänpäivää ,ystävä sinulle ja muillekki.Liisa

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


TöllinLiisa kirjoitti:

Tahtoisin laulaa rakas .
Onnesta,sen kaikista puolista.

Yks ongelma vain on?

Ei ole sanoja,ei melodia.

Sinua tahtoisin ilahduttaa,
yllättää.

Rakas,sen laulun ,
jos voin synnyttää?

Olkoon sitte,vaikka
oopperaa tai aariaa.

Kunhan se vain kuvais sinua.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu