Jussi

hakulisesta

minkäs ikänen kaveri on nykyisin ja koska on syntynyt...ihan vaan mielenkiinnosta kyselen,kun en tosiaan tiedä.

Mitäs hakuliselle nykyisin kuuluu?

4

1022

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • on..

      Syntynyt 21.12.1964

    • särkynyt enkeli

      Jussihan kirjoittelee edelleen biisejä Yölle, ja keikkaileekin joskus (tosin melko harvoin) Yön kanssa, esim. viime aikoina on ollut mukana noilla Yön konserttikiertueilla. Jussi on tehnyt myös duokeikkoja Aki Peltosen kanssa. Näillä keikoilla he esittävät Jussin biisejä laidasta laitaan, eli soolobiisejä Yön biisejä. Lisäksi Jussi on melkein valmis opettaja, ja on toiminut viime aikoina Porissa musiikinopettajana biisin teon ohessa.

      Parhaillaanhan Jussi on sairaslomalla, kun loukkasi selkänsä pahasti tuossa syksyllä (muutama selkänikama murtui). Mies kuulemma onneksi paranee hitaasti mutta varmasti. Toivotaan, että nähdään Jussia keikoilla taas pian.

      • Gabriel

        Ilman Jussi Hakulista YÖ:stä ei olisi tullut sitä mitä se on.
        Ja Jussin biisit ovat varmasti jättäneet lähtemättömän jäljen Suomen kansan sieluun.

        Jussi on sielukas taiteilija. Hän tekee hyviä biisejä.
        Olli on tekijämies. Hän aluksi huusi biisinsä, mutta nykyään osaa jo laulaa jollakin lailla.
        Vaikea sanoa, olisiko Jussista tullut mitään ilman Ollia tai olisiko Ollista tullut mitään ilman Jussia.
        Ehkä se oli sitä Rakkauden symbioosia :D


      • sininen enkeli
        Gabriel kirjoitti:

        Ilman Jussi Hakulista YÖ:stä ei olisi tullut sitä mitä se on.
        Ja Jussin biisit ovat varmasti jättäneet lähtemättömän jäljen Suomen kansan sieluun.

        Jussi on sielukas taiteilija. Hän tekee hyviä biisejä.
        Olli on tekijämies. Hän aluksi huusi biisinsä, mutta nykyään osaa jo laulaa jollakin lailla.
        Vaikea sanoa, olisiko Jussista tullut mitään ilman Ollia tai olisiko Ollista tullut mitään ilman Jussia.
        Ehkä se oli sitä Rakkauden symbioosia :D

        Rakkauden symbioosi, heh! Hyvin sanottu Gabriel, varmaan jostain sellaisesta on kyse. Jussihan ei kauheasti välitä julkisuudesta ja esilläolemisesta, vaan viihtyy enemmän siellä taustalla. Olli taas on bändin keulakuvana kuin kala vedessä. Nämä kaksi heppua täydentävät toisiaan aika hienosti. Jussilla on mun mielestä ihana lauluääni, siinä on sielukkuutta. Olli taas enemmänkin "tulkitsee", mutta Ollissa on kyllä tietynlaista särmää, joka korvaa lauluäänen puutteet.

        Jussin biisit ovat mulle kyllä sitä perus-Yötä, ja kaiken alku ja juuri. Varietee on täynnä Jussin loistobiisejä, ja niitä on vielä Nuorallatanssijallakin. Myös sinkkujen b-puolilta löytyy loistavia Jussin lauluja, kuten Kuljen ja Prinsessa Ruusunen. Uusimmista Yön biiseistä mielestäni edelleen melkein kaikki parhaat on Jussin tekemiä, kuten Kaksintaistelu, Viimeinen ilta, Merkki. Jussi biiseissä on aina syvyyttä, jota mun mielestä taas ei useimmista Hanhiniemen uusimmista biiseistä löydä.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Et siis vieläkään

      Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k
      Ikävä
      53
      2504
    2. Hyvä että lähdit siitä

      Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖
      Ikävä
      36
      2441
    3. Taisin tehdä virheen

      Kaipaan sua enemmän kuin kuvittelin. Luulin, että helpottuisin, mutta olinkin täysin väärässä. Vieläkö vastaisit minulle
      Ikävä
      29
      2230
    4. Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa

      Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt
      Maailman menoa
      92
      1846
    5. Olisitko mies valmis?

      Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me
      Ikävä
      311
      1655
    6. Nyt tuntuu siltä, että on pakko päästä puhumaan kanssasi

      Tuntuu että sekoan tämän kaiken takia. Miehelle
      Ikävä
      27
      1611
    7. Mitä haluat sanoa kaivatullesi?

      Onko ikävä? Milloin näitte viimeksi?
      Ikävä
      150
      1476
    8. Nainen, mulla olisi sulle pari vinkkiä

      Kerro vain ongelmasi niin annan siihen vinkin. :/
      Ikävä
      72
      1319
    9. vieläkin sanoa voin...

      💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos
      Ikävä
      23
      1068
    10. Kronikat..

      Mikä hele… on tää yks kronikat mikä suoltaa facessa kaikkea julkaisua ja AINA samoista firmoista imatralla??? Eikö ne mu
      Imatra
      11
      1043
    Aihe