niin että miten saan suojattua omat modini, niin ettei niitä pysty muut ottamaan?? pitääkö ne jotenkin linkittää, mutta miten? en tajunnut sitä viime keskustelua siitä joten tein oman.
ja tietääkö kukaan miten saisin tehtyä koti sivut.. en tiedä minne voi tehdä.. pliis kertokaa :)
ja tietääkö kukaan miten saisin tehtyä koti sivut.. en tiedä minne voi tehdä.. pliis kertokaa :)
Vastaukset 7
Vanhimmat
Ei onnistu tuollaisten modien suojaaminen, jos niitä pystyy katsomaan niin ne pystyy myös aina kopioimaan.
Kotisivutilaa tulee yleensä internetyhteyden mukana, ei aina, mutta kannattaa tarkistaa asia.
Eli jos sinulla on esimerkiksi elisan laajakaista tai soneran tai welhon tai minkä tahansa, niin heiltä kannattaa tarkistaa, kuuluuko pakettiin myös kotisivutilaa.
On suojaaminen mahdollista.. Koska monillakin on suojattu se katselu ettei css näy vaan näkyy teksti että "älä varasta toisten mdoeja copyright laki pätee kaikissa"
et ehkä sä, mut aina on joku joka osaa murtaa suojauksen. eli esimerkiks pääsee katselemaan php-koodia, josta saa selville modin oikean osotteen.
Keskiverto teiniprinsessa ei ehkä sitä css-filua saa näkyviin, mutta kyllä se sopivilla työkaluilla onnistuu.
Itse kerran omaksi ilokseni "mursin" tälläisen suojauksen.
kotisivuja pytyy tekee ainaki mesen kautta jos sul on mese ni sielt pytyy tekee jotenki en vaan tiiä miten... toivottavasti tost olis ees vähän apua...
Ensin opettele vaikkapa html:ää. Löytyy googlesta monia oppaita. Tai osta/wareta dreamweaver jolla saa helposti tehtyä kotisivut eikä tarvitse paljonkaan koodailla. Kun olet saanut koodin kasaan niin hanki kotisivutilaa, ja laita sivut nettiin. Siinä se, lyhyesti.
Ei niitä modeja pysty valitettavasti oikeasti täysin suojaamaan. Toki on olemassa joitain keinoja, joilla sitä voi vähän hidastaa, mutta täysi suojaaminen on valitettavasti mahdotonta.