Ootteko vähän tyhmii? tuhlaatte rahaa virtuaali kamaan. täs habon arvostelu kyselin koko luokaltani
habossa on hyvää tyypit miinusta muut
et käyttäkää mielummin mesee ihan tiedoks vaan
ja jos ette osaa tai ootte niin vammasia niin Get A Life
Habbolaiset lukekaa
13
780
Vastaukset
- pritnii
Tästä on puitu jo kuule tsiljoona kertaa, mutta jauhetaan nyt toki vielä lisää, jos se on sulle jäänyt epäselväksi..
Yleistystä yleistystä yleistystä.. Kröhöm, emme me kaikki tuhlaa rahojamme Habboon..
Ja mulla on messengeri aina auki kun olen koneella, mutta ei pelkällä mesellä pärjää! Vai mistä vaikkapa sinä hankit tyyppejä messengeriisi? Eivät ne sinne itsestään tule. Habbossa voi tutustua vähän johonkin tyyppin, ja jos hän tuntuu mukavalta, voi häneltä udella hienovaraisesti meseä. (on tosin säännöissä kielletty.)
Että ei Habboa & meseä voi oikein verrata kuule.. :/ Habbo = chat, jossa tutustutaan uusiin tyyppeihin, ja mesellä sitten pidetään yhteyttä kavereihin, joihin vaikkapa Habbossa on tutustunut..
Ääääh..- vitut habosta
kuule sielt saa mese kavereita jotain helevetin 5 vuotiaita vai ei jumalauta
- pritnii
vitut habosta kirjoitti:
kuule sielt saa mese kavereita jotain helevetin 5 vuotiaita vai ei jumalauta
No mä ainakin kysäsen ikää ennen kuin lisään meseen..
- rofl
pritnii kirjoitti:
No mä ainakin kysäsen ikää ennen kuin lisään meseen..
kysy ihan rauhassa ikää
http://irc-galleria.net/view.php?nick=`i`&image_id=24682004 - rolf
rofl kirjoitti:
kysy ihan rauhassa ikää
http://irc-galleria.net/view.php?nick=`i`&image_id=24682004http://irc-galleria.net/view.php?nick=`i`&image_id=24682004
- pritnii
rolf kirjoitti:
http://irc-galleria.net/view.php?nick=`i`&image_id=24682004
Repesin, vaikka vakavasta asiasta onkin kyse..
Tollasta sattuu.. :|
- Wesher
Toiset on ehkä riippuvaisii siitä habbo hotellista ku on muutaman kerran käynyt...(Itse lopetin jo ku huomasin olevani vähän riippuvainen)
Nyt taas olen vaan mesessä ja suomi24n chatissa ja keskusteluissa...Silloin tällöin käyn mix-chatissa...Pikkusisko sen sijaan käy habbo hotellissa n. 7 h vuorokaudessa."Kamaa"kin on kerääntynyt 3 huonetta täyteen niiden kilpailujen ja ryöstelyiden takia...Siitä puheen ollen, habossa on huonot puolensa: Ei ole kiva tulla ryöstetyksi kun on hankkinut vaivalla niitä huonekaluja... Mutte on siinä hyvätkin puolensa..
Habbo Hotel on aivan samallainen chat kuin kaikki muutkin...Hieman eläytetympi vaan =D
Lopettanut- HABBO UKKO
NII NO HABBO ON OIKEESTI HYVÄ PAIKKA KUNHAN EI TUU SIITÄ RIIPPUVAISEKSI ITSE KÄYN HABBOS JA SE ON IHAN KIVAA EIKÄ KAIKKI SIELLÄ KAMAA OSTA EN MÄ AINAKAA KAMAA SIÄLTÄ OSTA....MUT JOS ETTE TYKKÄÄ HABBOST NII LAITTAKAA VAIKKA GOOGLE HAKUUN JUNIORIJOURNALISTI NII SIELT TULEE IHAN HYVÄ PAIKKA (EI KYÄ NIIN HYVÄ KUN HABBO MUT KUITENKI)
JA NÄIL SIVUIL EI HABBOO KANNATA SOLVATA KOSKA TÄÄL ON NIITÄ JOTKA TYKKÄÄ HABBOST OIKEESTI JÄ KÄY SIEL PÄIVITTÄIN JA MAKU ASIOISTAHAN EI VOI KIISTELLÄ JOTKUT TYKKÄÄ TOISEST SIVUST JA JOTKUT TAAS TOISEST
NO VINKKEJÄ NIILLE JOTKA EI KÄY HABBOS :
KAIKKI 24 KESKUSTELUT ,AAPELI ,JUNIORIJOURNALISTI,
MESE TAI KÄYKÄÄPÄ VAIKKA MINICLIPISSÄ....
- kollenpalatsi
Vitun pällit. Virtuaali kama on kannatavaa.
Se maksaa 10x vähemmän kuin oikea kama. - Aurinkorasva
Eivät kaikki habbolaiset tilaa tavaraa.
Esimerkiksi minä en tilaa, olen saanut ystäviltä. - Wiw
Lefa, mitä ylipäätänsä tarkoitat tällä ilmaisullasi "tyypit"? Tarkoitatko kavereita vai niitä habbohahmoja?
Mese, aijaijai. Kyllä mesestä löytyy hyviäkin puolia, mutta minäpä kerron siitä yhden miinuksen, joka vaikuttaa merkittävästi siihen, millainen ohjelma Messenger on. Se miinus on virukset. Msn Messenger tarvitsee toimiakseen Interner Explorer 6.0:n tai uudemman version siitä ja uskoisin, että aika moni jo tietää, miten paljon Internet Explorerissa on turva-aukkoja.
Joku saattaa myös lähettää sinulle mesen kautta jotain tiedostoja, jotka sisältävät viruksia.
Ja hei, onhan meseenkin maksullisia asioita, kuten Meegot (tai mitä ne ikinä olivatkaan). Kyllä jotkut niihin tuhlaavat yhtälailla rahansa kun Habbossakin jotkut tuhlaavat rahansa virtuaalisiin huonekaluihin. - Habbo Hackeri
Lopettakaa Habbo Hotelin pelaaminen ja alkakaa pelaamaan Counter-Strikea!
- Catty^
JOS OLISIT JÄÄNY KOUKKUU HABBOO TOSISSAS OLISIT TOISTA MIELTÄ.
TUHLAISIT KU HULLU LEHMÄ.
Itelläni on tilausesto, hyvästäkin syystä, etten pääsis tuhlaamaa eurojani.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eutanasia - miksi eläimelle sallitaan armokuolema, mutta ihmiselle ei?
Olen pitkään ihmetellyt yhtä asiaa Suomessa. Kun koira kärsii parantumattomasta sairaudesta ja kovista kivuista, eläinlä1311315Veli Sofia teki urosmehiläisen työn
Paljastaessaan kuinka TPS:ssä ei joukkuehenki toimi sooloilijoiden vuoksi, jonka takia koko seura ei pärjää kilpailussa373853Unisex-vessat
Ahdistaa. Miksi kaikki pitää tasapäistää tasa-arvon nimissä? Tasa-arvo on sitä, että kunnioitetaan sukupuolien erilaisu1093009Sosiaalidemokratia romahtanut kautta maailman
nuoret eivät enää kannata järjetöntä aatetta, joten demarien täytyy hakea kannattajia mamuista. Ruotsin sos.demit jo kie1192374Miksi Seta ja Sofia Virta ei vaadi muslimeita kunnioittamaan priden-arvoja?
Kuten tiedetään niin islam ei hyväksy sitä mitä pride edustaa. Seta-pomo Mikkonen nosti hirveän äläkän kun yksi tepsin812035Vastuun ottaminen omasta hyvinvoinnista
Olen huomannut tuttavapiirissäni ihmisiä, joilla on mt-diagnooseja. Sen sijaan, että millekään asialle yritettäisiin teh1961761Sofia Virralle täydet 12 pistettä!
Kun ei jäänyt mukaan vähemmistöjen sortamista epäsuorasti tukevaan joukkueeseen. Urheilijoiden pitäisi olla esikuvia.2991006Miksi Hotelli Kainuuta dissataan?
Ihmetyttää tämä jatkuva yhden yrityksen arvosteleminen. Ikäänkuin mikään ei olisi hyvin. Kuitenkin yritys työllistää, ta17770Toisten elämän moralisointi
Eikö kukin voisi keskittyä lähinnä omaan elämäänsä? Jos jollakulla muulla on tunteita, ajatuksia, tai tekoja oman suhte143725- 53699