kuinka

Kyselisin nyt kun akka naputtaa juomisestani, että kuinka paljon te juotte viikossa-kuukaudessa?
101456
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Katsos kun vuorotöissä. Eli välivapailla 2-3/kk kori kaljaa tai vähemmän ja baariin. Yövuoron jälkeen (4-6/kk) 2-4 olutta ennen nukkumaanmenoa jotta kykenee nukkumaan iltapäivään asti akan ja lasten tahallaan metelöidessä.

Äänestä

me juodaan molemmat joka viikonloppu yhteensä 24pulloa kaljaa,yleensä jopa molemmat päivät.
ollaan varmaan hirveitä alkkiksia muiden mielestä mutta jos osaa ottaa nätisti(ilmen riehumista haukkumista konttausta ja yrjöämistä)
niin mikäs siinä sitten.
kaippa se on meidän rentoutumiskeino...

Äänestä

Mies ottaa saunakaljan tai muutaman viikonloppuisin. En ole noita laskenut mutta luulisin että korkeintaan viisi yhden illan aikana. Noin kerran kahdessa-kolmessa kuukaudessa käydään ulkona, jolloin minäkin yleensä intoiudun juomaan, joskus reilumminkin.

Äänestä

Koppa keppanaa menee viikossa, painottuen viikonloppuun.
Se on ainakin mun mielestä liikaa ja hissukseen yritänkin vähentää ainakin puoleen.

Äänestä

Huh,

mitä määriä tuossa yllä mainitaan. Juon tyypillisesti 1-2 lasia viiniä tai pulloa siideriä viikossa. Sitten ehkä kerran kuussa, jos on tuttuja käymässä hiukan enemmän, ehkä n. 5-6 annosta...

Äänestä

Kyllä meilläkin sitä kaljaa menee viikossa pari mäyräkoiraa,painottuen viikonloppuun. Ja viikonloppusin joskus enemmänki. Se on kai ihan normaalii..

Äänestä

2-3 kertaa vuodessa en muuten juo edes sauna kaljaa.

Äänestä

..mitenkään juoda oikeaa määrää. Juot sitten miten vähän tahansa, se on naisen mielestä aina liian paljon. Luulisin että jollet joisi ollenkaan, niin tulisi valitus mikset ole kuten muut miehet. Menisit edes joskus kavereiden kanssa baariin.

Niin, naisen miellyttäminen on helppoa kuin vettenpäällä kävely :)

Äänestä
  • Toikin on tosi ärsyttävä yleistys... Mä käyn ainaki paljon useammin baareissa kun avomies.. Ja hänkin voi käydä mun puolesta kaljalla silloin kun huvittaa (jos yleensä koskaan lähtee oma-aloitteisesti), yleensä lähden sitten itsekin kavereitten kanssa! Useimmiten käydään yhdessä.

    Äänestä

  • vaan se yöllinen kolistelu, kuorsaus, haiseminen ja seuraavan päivän oksentelu ja narina. Yksi hoidettava lisää... :-)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


useasti kirjoitti:

Kyselisin nyt kun akka naputtaa juomisestani, että kuinka paljon te juotte viikossa-kuukaudessa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu