sunnuntaiksi tekemisen iloa :)

Sagafold

12

729

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • toscan

      Meillä kokeilivat kaikki onneaan. Mä olin ainoa joka ei päässyt loppuun. Onneksi!

      • Riva

        ja ihmettelin miten netti muuttu peiliksi:)


      • Riva kirjoitti:

        ja ihmettelin miten netti muuttu peiliksi:)

        Juu netissä on kaikki mahdollista.. ;))


    • votsku

      Mä oon tehny ton ennekin. Ei tarvinnu pelästyy toistamiseen.

    • Maya81

      Että pelästyin..

      • Sagafold

        itekin ihan järjettömästi ja olin pudota tuolilta...koirakin loikkas sängyltä karkuun, kun vetäsin tiukasti henkeä äänen kera :)


      • Maya81
        Sagafold kirjoitti:

        itekin ihan järjettömästi ja olin pudota tuolilta...koirakin loikkas sängyltä karkuun, kun vetäsin tiukasti henkeä äänen kera :)

        ja pitiki just olla toi manaaja leffan kammotus siinä kuvassa..muutenki on jääny traumoja siitä leffasta..voi kääk sanon minä.. :D


    • .............

      Kiva, pelästyin todella!!!

    • Mapuccino

      Olis jotain varoituksen tapaista kaivannut! Meinas tulla sunnuntaista pyykkipäivä! Koiruuskin säikähti kun oli jäänyt kompuutterin volumet osoittamaan kaakkoa kohti.

    • ässät

      Luulin jo, että en mene enää samaan lankaan, kun tuollaisiin saman tyyppisiin linkkeihin olen törmännyt, mutta kuinkas kävikään. Yritin tohkeissani "läpäistä" mukamas hiirinäppäryys testiä, niin AAAARG! Huusin täyttäkurkkua ruudun ääressä, koira pomppasi ilmaan ja juostiin peräkanaa olohuoneeseen puolisolle suu vaahdossa ja naama punaisena selittämään mitä ihmettä oikein karjuin toisessa huoneessa. Eli hieno suoritus sagafold, olin päästää alleni XD

      • Sagafold

        mulla meinas tulla alle, kun nauroin niin makiasti. Näin sieluni silmin miten huusit ja juoksit... Mulle vaan se naama jäi yöksi kummittelemaan, kun illalla tein testiä :))


      • ässät
        Sagafold kirjoitti:

        mulla meinas tulla alle, kun nauroin niin makiasti. Näin sieluni silmin miten huusit ja juoksit... Mulle vaan se naama jäi yöksi kummittelemaan, kun illalla tein testiä :))

        heh, olihan se kyllä melko pelottavan näköinen pärstä, että ei ole kumma, jos jää kummittelemaan :) Pistinkin itse vahingon kiertämään parille ystävälle, saapa nähdä kuinka "hyvillään" ovat.


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen vaalilupaus oli euron bensa

      Nyt puhutaan jo kolmen euron bensasta. Kyseessä on Suomen historian törkein vaalipetos.
      Maailman menoa
      121
      2243
    2. Vain vasemmistohallitus saa minut menemään töihin

      Änkyräkapitalistien sortaessa kansaa en laita rikkaakaan ristiin. Elän mielummin Kelan tuilla, ja jos niitä leikataan, n
      Maailman menoa
      58
      2187
    3. Maataloustuet perittävä korkojen kera takaisin

      Yrittäjiltä jotka ovat myyneet tuotantoaan ulkomaille. Veronmaksajan kustantama tuki on tarkoitettu elintarvikkeiden hi
      Maataloustuki
      50
      1865
    4. EK: Suomi tarvitsee vuosittain 45 000 maahanmuuttajaa

      Senpä takia Riikkakin laulaa sen lauluja kenen leipää syö. Viime vuonnahan Suomeen muutti 50 tuhatta ulkomaalaista. htt
      Maailman menoa
      8
      1417
    5. Topi osti Askon

      Hieno mies. Pelastaa työpaikkoja. Kiitokset myös emännälleen, joka pitää isännän virkeänä. https://www.is.fi/taloussan
      Maailman menoa
      80
      1408
    6. Mitä kirjainta kaipaat?

      Pitkästä aikaa tämmöistä. Onko kirjain muuttunut edellisestä. ☺️
      Ikävä
      94
      1377
    7. Kastaa ja upottaa on eri sanat

      Kastaa ja upottaa on eri sanat ja niillä on eri merkitys. Eikä Jeesusta haudattu upottamalla maahan kaivettuun kuoppaan
      Kaste
      219
      1161
    8. Uskomatonta touhua!

      Ei olis uskonut että kateus yrittäjää kohtaan menee noin pitkälle. TTP:ssa irrotettu sähköjohto jäätelöaltaasta. Kaikki
      Haapavesi
      31
      1150
    9. Oliko se oikeasti epäselvää

      sinulle että olin ihastunut sinuun? (Ymmärrän että siitä on aikaa, eikä voi olettaa että kaikkea muistaisi tai että men
      Ikävä
      62
      1133
    10. Miten hän sinua katsoi?

      😊😊😊😊😊😊
      Ikävä
      69
      1000
    Aihe