Korpijaakko

Koskijaakko, Korpijaakko, kuuluisisia sukuja Suomen historiassa. Korpijaakko oli aikoinaan Iisalmen kaupungin johtaja. Sen jälkeen tänne ei ole saatu muita kuin juppeja. Kaavoittakaa seuraavaksi Kirkkopuisto.
2526
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

teemme sen viiden seuraavan vuoden aikana.JA TURPA TUKKOON PASKAPALSTAN VÄSÄÄJÄT. HURJA.

Äänestä
  • keskustalaiset nykyään olla? Vrt. Seppo Kääriäisen lauusuntoihin. Onneksi teille tulee takaisin Väyrynen. Hänellä hoidatte veren seisauttavan vuolitappion.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Rotanmyrkky kirjoitti:

Koskijaakko, Korpijaakko, kuuluisisia sukuja Suomen historiassa. Korpijaakko oli aikoinaan Iisalmen kaupungin johtaja. Sen jälkeen tänne ei ole saatu muita kuin juppeja. Kaavoittakaa seuraavaksi Kirkkopuisto.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu