Vesimies(M)/Jousimies(N)

Tulevaisuuden varalta ajattelin kysyä et miten käy jousimiehelle ja vesimiehelle?
2152
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

no mulla on sama tilanne. ja me tavattiin viime tammikuussa ja nyt asutaan yhdessä ja ollaan kihloissa. aika erilaiset tyypit tavallaan, mut täydentävät toisiaan.

Äänestä

Hmm, sanoit, että olette erilaisia.Kuullostaa kovin tutulta. Minä olin seitsemän vuotta naimisissa vesimiehen kanssa ja kaikenkaikkiaan yhdessä oltiin kymmenen vuotta. Kyllä se oli se tempperamenttiero, joka lopulta erotti. Minä tulinen ja toiminnan nainen ja toinen liiankin rauhallinen pähkäilijä. Luonne-erot kasvoivat vain ajan myötä. Mutta onnea sinulle yrityksessäsi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ansku kirjoitti:

Tulevaisuuden varalta ajattelin kysyä et miten käy jousimiehelle ja vesimiehelle?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu