en osta bemaria ku öljyt lenti kenttään aamulla.
öljyt lensi
12
2281
Vastaukset
- janishell
Kun et tiedä bemareistakaan yhtään mitään.
- lentää
kovin monesta merkistä kenttään. Olen kuullut samaa aikanaan VW:stä. Syynä sattui olevan kyseisessä tapauksessa jäätynyt huohotinputki. Nykyisin huohotinputkissa on pääsääntöisesti sähkövastus, joka estää tämän talviprobleemin. Itse tuotatin BMWn Baijerista ja asennutin siihen sähkövastuksella varustetun huohotinputken. On pysynyt öljyt sisällä.
- eikö löytynyt
putkelle lämmintä paikkaa?
- Vähän
eikö löytynyt kirjoitti:
putkelle lämmintä paikkaa?
Kuluttavissa bensa- ja dieselmoottoreissa hukkalämpöä tulee vähän. Toinen juttu on, että BMW:n huohotinputken paikkaa ei voi vaihtaa, koska se on lohkosta suoraan imusarjan alas tuleva suora metalliputki. Hankala vaihtaa muualle.
- jep jep
Joo just älä helvetissä osta kirjota nyt viel vaik lehteen ni tulis vaikka parempi mieli...
- kenttään
Tää oli hyvä juttu! Vai ei bemarissa pysy talvella öljyt koneessa??? Heehhhehhhee....
- logiikkaa
Siis mistä autosta lensi öljyt pihalle. Sinullahan ei ole Bemaria, kun sanot ettet osta Bemaria, kun omasta autostasi lensi öljyt...?
- kannata
..ostaa mitään autoa jos noin helvetin ääliö olet !!!
- saksasta/kiinasta
Semmosta se on ku ostaa kiinassa kasatun auton.
Bemaria ei ole suunniteltu talvi käyttöön jos kerran huohottimet jäätyy? On kyllä susi kone jos huohotin pääsee jäätymään, Eli aika paljon huohottaa ja lisäksi taitaa olla vettäkin koneen sisällä kivasti jos huohotin pääsee jäätymään.
Lämmitettävä huohotin letku? Ei saatana mitä vehkeitä, Ostakaa 70- 80luvun auto niin ei oo moisia ongelmia.
Vai saksalaista laatua suomen talvee? Ei kiitos, pitäähän sen auton olla luotettava, ja tämä ei paljoo siltä kuullosta.- oppia poikanen
Ensinnäkin on lähes täysin mahdotonta saada suomeen kiinassa kasattua BMW:tä. Auton tuominen esim. muuttoautona kiinasta on kannattamatonta, ja sittenkin se on parasta hankkia lähtiessä Suomesta/euroopasta.
Toiseksi, suomeen uutena tuotuissa autoissa on lämmitetty/eristetty huohotin. Käytettyinä tuoduissa niitä harvemmin on, varsinkin jos on saksasta tuotu. Samoja ongelmia on muissakin merkeissä josset satu tietämään ?
Siinä olet oikeassa, että 70- ja 80-luvun autoissa ei ole juuri tuota samaa ongelmaa, mutta on kasapäin muita ongelmia. Mitään muuta et taida kyllä autoista näköjään tietääkään. Eipä kyllä koululaisen vielä tarviikaan.... - sedanit tehdään
oppia poikanen kirjoitti:
Ensinnäkin on lähes täysin mahdotonta saada suomeen kiinassa kasattua BMW:tä. Auton tuominen esim. muuttoautona kiinasta on kannattamatonta, ja sittenkin se on parasta hankkia lähtiessä Suomesta/euroopasta.
Toiseksi, suomeen uutena tuotuissa autoissa on lämmitetty/eristetty huohotin. Käytettyinä tuoduissa niitä harvemmin on, varsinkin jos on saksasta tuotu. Samoja ongelmia on muissakin merkeissä josset satu tietämään ?
Siinä olet oikeassa, että 70- ja 80-luvun autoissa ei ole juuri tuota samaa ongelmaa, mutta on kasapäin muita ongelmia. Mitään muuta et taida kyllä autoista näköjään tietääkään. Eipä kyllä koululaisen vielä tarviikaan....Venäjällä, ääliöt älkää puhuko Kiinasta mitään.
- on taas
sedanit tehdään kirjoitti:
Venäjällä, ääliöt älkää puhuko Kiinasta mitään.
fiksua porukkaa liikenteessä. Suomeen myydyt BMW:t tehdään Saksassa tai Itävallassa (X3) tai USA:ssa (X5).
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen Yrittäjät täräyttää: Sunnuntain tuplapalkka pois lomat lyhyemmiksi ja arkipyhät palkattomiksi
Edunvalvontajärjestö Suomen Yrittäjät esittää muun muassa sunnuntain tuplapalkan lakisääteisyyden poistamista ja arkipyh2352028- 841228
- 891044
Jani Wickholm on kuollut
Tämä oli Janilta hieno laulu. https://youtu.be/72wWxqWon7k?is=5HKdV-H8yY466YXm1141041J-mies, miten voit olla niin varma siitä
että minä olen juuri se nainen, kenen ajattelet ja haluat minun olevan, se kenelle avaat ajatuksiasi ja tunnustat syvimp87847- 123840
Sinkkumiehet hukkaavat tärkeän ässän hihastaan kun
...eivät suostu kavereiksi naisten kanssa. Mikä voi olla heillä syynä? Hyväksyvät vain naisen, joka suorastaan anelee sa98794- 119764
Alan pikkuhiljaa olemaan sinut
sen asian kanssa, että en tule enää löytämään ketään. Mikä tilanne sinulla on ja miten olet koittanut ratkaista tilante124706- 23701