14 vuotiaalle lahjaksi?

Mitä annan?

No, olen siis menossa 14 vuotta täyttävän tytön syntymäpäiville, enkä todellakaan tiedä, että mitä vien! Olisiko kenelläkään ideoita? Hinnan pitäisi olla siinä 20 kieppeillä. En kuitenkaan halua viedä pelkkää suklaata ja kukkia.

4

993

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • D0lly

      Itse olen 14vee tyttö ja jos minä itse saisin valita lahjan toivoisin ehkä jotain lahjakorttia hyvään vaateliikkeseen (esim. jim&jill/jack&jones/h&m) tai jonkun sarjan ihonhoitotuotteita.

    • tytölle

      Body Shopista kylpyvaahtopullo ja pesupallo tai
      Yves Rocherista kylpyvaahtopullo ja pesupallo.

    • 14 vuotiaan mielipid

      heis ! ite olen 14 vuotias tyttö ja nii luin jos tosta ylempää nii jos saisin ite valita et mitä haluisin vaikka vahemmilta lahjaks jossain 20e paikkeilla nii suklaata, meikkejä,rahaa? jotai voiteita tai lahjakortti tai jotai meikkipussi jonka sisällä on meikkejä ostettu ja vaikkas suklaata ja joku rasva :3

    • Ihmiskunta Sinde

      Vaihtoehto A. : Cd-levy, kerää kaveriporukalla mielipide mielimusiikista ja osta syntymäpäiväsankarille kyseisen bändin oma cd-levy.
      Vaihtoehto B. : Jätä lahjat ostamatta ja onnittelut toivottomatta, perustellen kysymyksellä: "Mitä mää saan?"
      Vaihtoehto C. Sijoita esim. kansalaisjärjestön toimintaan ja osta jäsenyys, johonkin yhdistykseen tai järjestöön eettisenä valintana, jossa vaaleanpunaisen kynän löytymistä, voi toivoa.
      Vaihtoehto D. Lupaa kaikki hänen tekemänsä nuoriso-, ylä-asten ja murrosikäisten "sekoilut" anteeksi, kuin Prinsessa Ruusunen.
      Vaihtoehto E. Kun prinsessa Ruususesta tuli kerran puhe, lupaa ja vanno, antavasi olla rauhassa Prinssiltä, ja vaivuta vielä tuttavaperheenkin lapset ikuiseen, 100-vuotiseen uneen, tylsyydestä.
      Vaihtoehto F. Pelästy ja lupaa paikka laitoksesta, vaikka omastasi, tai edes lääkärin polikliininen käynti, ja osta mukaan vihko sekä pokkari.
      Vaihtoehto G. Uudet juoksulenkkari, muistuta murskaamo-eleen ohjautumisesta sukupuolelle.
      Vaihtoehto I. Uusi nahkatakki, kirpparilta, ja sukkahousuja, sekä sukkia koko rahalla, ja nuorisokulttuuri-tyyliin: punk, hevari ja hiphoppari.
      Vaihtoehto J. Osta postista postikortti, syöksy BodyShoppiin, ja osta eettisen valinnnan meikkejä.
      Vaihtoehto K. Osta uimahallin sarja-lippu, ja oma uusi pyyhe.
      Vaihtoehto L. Kerro että olet valehdellut syntymäpäivän ja ettei sitä vietetä: "Koska rahaa on niin vähän...."
      Vaihtoehto M. Lupaa että lopetat seurailusi, painostaen ja osta runokirja.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mistä puhuitte viimeksi kun näitte

      Kerro yksi aiheista
      Ikävä
      101
      7573
    2. 107
      5658
    3. Se on hyvästi

      Toivottavasti ei tavata.
      Ikävä
      83
      5077
    4. Olenko saanut sinut koukkuun?

      Hyvä. Rakastan sua.
      Ikävä
      139
      4466
    5. Alavuden sairaala

      Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan
      Ähtäri
      11
      3170
    6. Sisäsiittosuus

      Tämän kevään ylioppilaista 90% oli sama sukunimi?
      Suomussalmi
      54
      2869
    7. Miksi sä valitsit

      Juuri minut sieltä?
      Ikävä
      52
      2779
    8. Kerro nyt rehellisesti fiilikset?

      Rehellinem fiilis
      Suhteet
      61
      2397
    9. Törkeää toimintaa

      Todella törkeitä kaheleita niitä on Ylivieskassakin. https://www.ess.fi/uutissuomalainen/8570818
      Ylivieska
      10
      2384
    10. Hei........

      Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.
      Ikävä
      56
      1986
    Aihe