Primeramiehestä A6 mieheksi

03.12.2001 rek. Audi A6:n mitat? Pituus ja leveys? Onko hintapyyntö 23.000 euroa autoliikkeestä asiallinen? Käteisellä ostan, kilometrit 90.000km. Paljon tarjoan, paljon maksan maksimissaan?
91954
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

A6:sen mallista. Siis onko millä koneella, onko quattro, onko tomaatti, mitä herkkuja...
Pelkästään quattro nostaa pyyntiä parilla tontulla.

Kannattaa vähän selailla nettiä, siellä on aika paljon noita vanhempikoppaisia A6:sia myynnissä, saa vähän haarukkaa haeskeltua...

Äänestä

En kyllä maksaisi tuon vertaa ainakaan vanhemmasta (ei facelift) mallista, jossa on kaiken lisäksi rumat muovinväriset alahelmat. Jos auton väri on tumma, nuo muoviset helmat menevät, muuten tökkii... ennen vuotta 98 valmistetuissa A6-malleissakin oli vähemmän törkeännäköiset helmat.

Äänestä
  • sepppoiiisakki minkä värinen on "muovinvärinen" alahelma ?

    Äänestä


  • Eivät nuo nyt niin erityisen törkeät ole.

    Äänestä

  • SeppoIisakki kirjoitti:

    No sepä selventi asiaa, tuo nyt on sitten maku asia tykkääkö maalatusta (korin värisestä) helmasta vai ei.
    -ainakin vähän paremmin kestää tuo pelkkä muovipinta kaikenlaista käyttöä siis "osumia"
    kun tuo maalattu versio.
    -hopea värinä ei kyllä satu tuohon A6:een 98-04
    kyllä mielestäni ollenkaan...
    OOOO
    ; )

    Äänestä

mikä
moottori?
onko farkku?
onko quattro?
automaatti vaihteet?

Jos auto vaikka A6 2.5TDI tiptronic quattro avant
niin hinta on halpa

Äänestä

saa ainakin pääkaupunkiseudulla tingittyä n.5% alas.

Äänestä
  • Kiitos vastanneille. Musta tulikin tällä kertaa Opelmies. Vectrapalstalla uusavutonta kirjoitteluani...=)

    Ps. Olen ollut jo aiemmin audimieskin ja oli ihan kivaa, mutta nyt on kivaa olla opelmies kun sieltä sai kivoimman alennuksen listahinnasta ja muutenkin oli hinnat kohdallaan paremmin kuin muualla. Taisi olla 129 heppainen audi jos oikein muistan toi audi jota kyselin, mutta se siitä tällä kertaa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Primeramies 1999 kirjoitti:

03.12.2001 rek. Audi A6:n mitat? Pituus ja leveys? Onko hintapyyntö 23.000 euroa autoliikkeestä asiallinen? Käteisellä ostan, kilometrit 90.000km. Paljon tarjoan, paljon maksan maksimissaan?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu