Taasen kyselisin tuosta hormooniviirusta,joka toisille tulee massuun raskaana,eli kumpi tulossa/ tuli ja mihin asti viiva oli massussanne?
Itsellä nyt rv 38 4 ja viiva lähes rintoihin saakka =D
Itsellä nyt rv 38 4 ja viiva lähes rintoihin saakka =D
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
viiva ihan koko mahan poikki, ja poika tuli :) vaan onko noihin uskomista ;) entäs oletko "leveä" vai eteenpäin suuri? sehän on noita "yhtä luotettavia" tuntomerkkejä myös :) Itse olin eteenpäin ja sekin tarkoitti poikaa :)
Viiru menee alhaalta rintoihin asti. Maha on D-mallia; ylhäällä ja leveä. Neiti on tulossa.
mulla oli viiva läpi koko mahan, eli meni navan alle ja navan yläpuolelta ulottoi rintoihin asti. maha oli eteenpäin, tuskin takaa edes huomasi, että olen raskaana. ett aika arpa puuhaa on...netti ennustajat kumpikin ennusti tyttöä ja näin myös tuli.
Meille on ultran mukaan tulossa poika. Viiva masussa mulla on ollut napaan asti jo monta vuotta ihan ilman raskauttakin =D ja nyt sitten loppuraskaudesta se on jatkunut rintoihin asti
Mulla on molemmissa raskauksissa ollut viiva reilusti navan yläpuolelle ("pojan merkki") ja maha ollut kapea mutta ulkoneva (sekin "pojan merkki"), mutta tuloksena on siis poika ja tyttö.
Eli se niistä vanhankansan ennusmerkeistä...
Joo,kyllähän näitä "ennusmerkkejä" on vaikka ja kuinka,kunhan huvikseni kyselin =D
Massun muodosta; Meillä esikoinen oli poika,massu leveä jokapuolelta ja "viiru" löytyi silloinkin,tosin en muista mihin asti oli. Nyt vatsa on "suippo/ eteenpäin työntyvä D,eli monet ovat veikanneet poikaa,vaikka ekalla kerralla massun muoto oli toinen..HIH!
Vain ja ainoastaan aika näyttää,kumpi tuleepi!
Onnea kaikille odotukseen!
minulla oli masu viiru napaan asti ja poika tuli.