Mistä löytyisi pohjasuunnitelmia paritaloille. Etenkin sellaisille, joissa toinen puoli on selvästi pienempi?
Paritalomalleja
Innos
5683
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
siitä se lähtee. Äläkä aloita soittelemalla; paljonko maksaisi keskimäärin sellainen aivan tavallinen paritalo jossa toinen puoli pienempi, sellaisella keskimääräisellä varustuksella ja pinnoilla.
No ei sellaisia kannata teetättää millään tyyppitalotehtaalla. Otat arkkitehdin ja suunnittelet tontille sopivan talon. Kunnolla suunniteltu on kuin puoliksi tehty.
Tarvitaan kaksi taloa, joista saa toisen päädyn ikkunat pois kivuttomasti ja lätkäistän ne yhteen. Siinä se on. Tuollaisia kahden talon yhdistelmiä myyvät lähes kaikki talopakettitoimittajat. Katsot vain kuvastosta soppelin mallin ja käyt talopakettikaupustelijan juttusille.
Ovat sitten kyllä sen näköisiäkin että on lätkäisty yhteen sen kummemmin ajattelematta lopputulosta.
päädyssä kaikissa malleissa., ne voi niputtaa yhteen niin saa vaikka rivitalon.