Ruostuuko vanhemmat E-mallti?

Pitääkö paikkansa että aivan ensimmäiset E-mallit 96-97 eivät olisi niin herkkiä ruostumaan kun uudemmat. Kyse olisi jostain maalausmenetelmän muutoksesta.
2691
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Minulla on sellainen käsitys että vesiliukoisiin maaleihin siirryttiin joskus -93 paikkeilla eli viimeisissä W124:ssakin on samaa ongelmaa.

Äänestä
  • -95 -02 e-sarjan mersut ruostuu -03 tehty paremmin galvanointia ja alumiinia.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Jokke kirjoitti:

Pitääkö paikkansa että aivan ensimmäiset E-mallit 96-97 eivät olisi niin herkkiä ruostumaan kun uudemmat. Kyse olisi jostain maalausmenetelmän muutoksesta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu