Vielä on olemassa?
Pepe le Moko
???
4484
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Käyttää vissiin nimeä Mokovaakku nykyjään.
KvaaaaaK
Nimimerkin "Pauliina" saama näky ja sanoma 19.1.2013
Sapattina 19.1.2013 istuskelin kiitoksessa, rukouksessa ja ylistyksessä, välillä Raamattua lukien. Yhtäkkiä minä näin silmieni edessä tummanvihreitä kangaspäällysteisiä kypäriä silmänkantamattomiin. Se neliönmuotoinen kuva, joka silmieni eteen tuli, oli täynnä kypäriä kuvattuna päältäpäin. Minulta kysyttiin: "Mitä näet?" Vastasin: "Paljon vihreitä kypäriä." Sen jälkeen tuli sanat: "Suomi varustautuu sotaan Venäjää vastaan. Venäjä hyökkää Suomeen kesäkuun 13. päivä tänä vuonna."
Monesti on Isä puhunut jo viime syksystä asti, että Hänen vihanmaljansa on nyt tullut täyteen Suomen syntien tähden.
Sapattina 19.01.2013 istuin hartaan kiitoksen vallassa, rukoilin ja ylistelin kunnes kuulin kielilläpuhumiseni lomasta ovikellon soivan.
Laskeuduin hartaudestani omaan olohuoneeseeni ja leijuin avaamaan ovea.
Oven takana seisoi alaston vihreäkypäräinen nainen joka ilmoitti nimekseen "Pauliina" Tämä Pauliina kertoi viinansa loppuneen ja kysyi onko minulla kenties jotain alkoholipitoista annettavaksi hänelle kristillisen jakamisen periaatteen mukaisesti, vastalahjaksi saisin koekäyttää hänen kypäräänsä, tai vaikka nusaista häntä, jos se minua enemmän miellyttäisi.
Alkoholin hän maksaisi myös takaisin täysimääräisenä ensi kesäkuun 13. päivänä. Silloin kuulemma valittu Venäjän kansa vyöryisi suomeen vodkalasteineen. Näin hän oli näkyilmoituksessaan nähnyt. Taivaan herra on suomalaisten syntiseen ja kitsaaseen alkoholipolitiikkaan kyllästynyt niinkin suuresti, että hänen vihamaljansa on täyttynyt ja hän lähettää venäläiset vodkantekokykyineen korjaamaan kyseisen asian keskäkuun kolmastoista kuluvana vuonna. Silloin näyn mukaan niin "Pauliina" kuin kaikki muutkin enneunien ja näkyjen näkijät saavat taas täyttää lasinsa piripintaan.
Ja tämä kansojen valapatto ja surin syntinen Suomi saa ansionsa mukaan