kuukautiset

Minkälainen on todennäköisyys tulla heti kuukautisten jälkeen raskaaksi?
Esim., jos edellisenä päivänä oli vielä tahrivaa vuotoa?

- ei vielä todennäköisesti?
2268
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Jos sinulla kuukautiset päättyivät eilen, eli 12. helmik.. Sitten lisää siihen 10 päivää - eli hedelmöityminen voi tapahtua vastedes 22. helmikuuta, ei ennen!:)

Äänestä
  • kaikkien tietävän, että raskaus on mahdollista AINA kun on harrastanut yhdyntää ilman ehkäisyä.

    Ei ole olemassa varmoja päiviä, on vain päiviä, jolloin raskautuminen on epätodennäköisempää.

    Että ei aikuiset tuon vertaa tiedä...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


& raskaus; kirjoitti:

Minkälainen on todennäköisyys tulla heti kuukautisten jälkeen raskaaksi?
Esim., jos edellisenä päivänä oli vielä tahrivaa vuotoa?

- ei vielä todennäköisesti?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu