Näin eräänä yönä unta, että minun mies sanoi minulle kosivansa minua huomenna. Seuraavana yönä näin, että mieheni sanoi, että huomenna antaa suuren yllätyksen.
Kerran näin unta hautapaikasta. Kahden pienen haudasta, ne oli vierekkäin kallion vieressä. Ne oli ilmeisesti lapsia, meidän tai toisten sitä en muista. Mutta useaan otteeseen kävi joku "hirviö", jonkin pieni peto haudat ryöstämässä.
Kosintaa ja yllätys
Mikki
1
263
Vastaukset
- krassi
Kaksi ensimmäistä unta puhuu toiveistasi. Vaikka olisit todellisuudessa aiemmin kosittu, niin unessa uudelleen tapahtunut on toive "kosiskelusta". Siis enemmän romantiikka ja hellyyttä suhteeseen.
Yllätys myös kuvastaa vaihteluntarpeesta suhteessanne.
Kolmas uni:
Haudat ovat osa sinun menneisyyttäsi ja hirviö myös jokin hankala asia tai ihminen menneestä. Tuo hirviö syö elämänvoimaasi. Älä ole liian ankara itsellesi. Anna lupa sisäiselle lapsellesi leikkiä ja iloita!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kelekkakisat
Mikä vakava onnettomuus sattunut kisoissa. On peruttu koko kisat. Pelastuskopteri näytti käyvän paikalla.3511457- 639930
- 1505609
- 1443794
- 753760
Virkamiehille tarvitaan tuntuvat palkankorotukset
Naistenpäivänä on syytä muistuttaa, että virkamiehen euro on vain 80 senttiä. Palkat tulee saattaa samalle tasolle yksi373645- 403388
Riikka Purran kaudella nousi bensan hinta yli 2 euron
Muistatteko kuinka edellisen vasemmistohallituksen aikana, ns. Marinin aikakaudella, bensiiniä sai 1,3 euron litrahinnal243193- 652825
Olisipa saanut sinuun
Tutustua paremmin. Harmi että aloin lopulta jännittämään kun näytit tunteesi niin voimakkaasti ja lähestyit niin voimaak792613