Miksi?

Miksi pitää olla mese? Miksi kaikilla pitäisi olla mese? Miksi pitäisi olla omiin tarpeisiin ylimitoitteu mese? Miksi pitäis hankaloittaa elämäänsä keskustassa omistamalla mese? Mikä tekee mesestä niin haluttavan?
4292
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Mese on hyvä! Kaikki eivät voi saada tai halua meseä! Miksi mese olisi ylimitoitettu, mesen saa aina omiin tarpeisiin sopivana! Ei mese ole keskustassa sen hankalampi kuin nissanfordtojotavolkkariopelkaan, mese on jopa ketterämpi! Mese on hyvä!

Äänestä
  • sä saat mesen parkattua yhtä pieneen väliin kuin esim. suzuki alton? Kerro mulle se niin meen heti ostamaan mesen. Ja vastaukseksi ei kelpaa, että poikittain!

    Äänestä

  • uuvatti kirjoitti:

    sä saat mesen parkattua yhtä pieneen väliin kuin esim. suzuki alton? Kerro mulle se niin meen heti ostamaan mesen. Ja vastaukseksi ei kelpaa, että poikittain!

    Ei tarvitse tunkea niin pieniin väleihin. Mutta polkupyörän saa parkattua vielä helpommin kuin Alton. Tai ainakin yhtä helposti. Muutakin yhteistä niillä on.

    Äänestä

  • Hiivatti kirjoitti:

    Ei tarvitse tunkea niin pieniin väleihin. Mutta polkupyörän saa parkattua vielä helpommin kuin Alton. Tai ainakin yhtä helposti. Muutakin yhteistä niillä on.

    en tiedä kun en omista altoa, mutta suht pienen auton kuitenkin. ainakin mun kotikulmilla on parkkipaikoista pulaa ja usein on sen verran pieni paikka tarjolla ettei millään mesellä siihen mahdu joten miksi hitossa mun pitäisi hommaa mese? Vain koska se on hyvä? On niitä muitakin hyviä autoja eikä tarvi maksaa saman verran autosta (tai enemmän) kuin yksiön hintaa Helsingin keskustassa ja samalla vaikeuttaa parkkipaikan löytämistä läheltä asuntoa. Kuitenkin polkupyörä ei aja samaa asiaa kuin auto joten turha mulle on kaupata polkupyörää auton sijasta.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


uuvatti kirjoitti:

Miksi pitää olla mese? Miksi kaikilla pitäisi olla mese? Miksi pitäisi olla omiin tarpeisiin ylimitoitteu mese? Miksi pitäis hankaloittaa elämäänsä keskustassa omistamalla mese? Mikä tekee mesestä niin haluttavan?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu