Elikkäs kortti saatu viikko sit ja nyt pitäis sierraan saada subi. Tällä hetkellä cd-radiosta lähtee 4x30W, edessä ja takana on kaiuttimet. Lisäksi mulla ois yksi käyttämätön kestoltaan 100w passiivi subwoofer.
Elikkä sit kysymys: Hankkiako halpa vahvistin (jos niin mikä) vai toimisko toi systeemi jos subin laittais toisen kanavan (back right -) ja toisen subin johdoista (back left )? Kyykähtääkö toi mankka vai palaako jossain päässä käämit ja vehkeet?
Tarkotus ois siis saada opiskelija hintainen ratkaisu näin alkuun.
Halpa subi autoon
15
5648
Vastaukset
- .................
tuolta www.biltema.fi
- ...
meneppä töihin ja pistä sitten hifit autoon..
- kameli
Että on tosiaan todella kannattavaa kommentoida, jos kysyjä vielä opiskelee niin miten hän voi mennä töihin, häh?
Ja joo, itse asiaan. Eli kannattaa hankkia suosiolla joku 2-kanavainen vahvistin sekä piuhat, joita tälle tarvitsee. Kaikista parhaiten selviät tällä tyylillä. Vahvistimeksi esim.
SPL Dynamics S-1002: http://www.powerset.fi/autohifi/spldynamics/s-1002.htm
SPL Dynamics S-2002: http://www.powerset.fi/autohifi/spldynamics/s-2002.htm
Xetec V-150.2: http://www.powerset.fi/autohifi/xetec/xe-v1502.htm
Carpower HPB-1502: http://www.powerset.fi/autohifi/monacor/hpb-1002.htm
Tuossa niitä halvemman hintaluokan vahvistimia. SPL Dynamicsissä on kyllä parhaimmat suotimet, joten subikäytössä on parhaimmistoa. - kameli
kameli kirjoitti:
Että on tosiaan todella kannattavaa kommentoida, jos kysyjä vielä opiskelee niin miten hän voi mennä töihin, häh?
Ja joo, itse asiaan. Eli kannattaa hankkia suosiolla joku 2-kanavainen vahvistin sekä piuhat, joita tälle tarvitsee. Kaikista parhaiten selviät tällä tyylillä. Vahvistimeksi esim.
SPL Dynamics S-1002: http://www.powerset.fi/autohifi/spldynamics/s-1002.htm
SPL Dynamics S-2002: http://www.powerset.fi/autohifi/spldynamics/s-2002.htm
Xetec V-150.2: http://www.powerset.fi/autohifi/xetec/xe-v1502.htm
Carpower HPB-1502: http://www.powerset.fi/autohifi/monacor/hpb-1002.htm
Tuossa niitä halvemman hintaluokan vahvistimia. SPL Dynamicsissä on kyllä parhaimmat suotimet, joten subikäytössä on parhaimmistoa.
- Back L+ ja Back R-
Ei toiiiiiiiimi. Ei tomi. Eiii TOIMI!!
- hifisti87
unohda noi tollaset viritelmät, sillä muuten jossain päin kärähtää varmasti, todennäköisesti soitin sauhuaa. eipä tuossa auta muu kuinhommata pieni vahvari subille ja johdot ja sen sellaiset tilpehöörit.. Katso vaikka www.powerset.fi ja sieltä jokin 2-kanavainen vahvistin. Minkä merkkinen subi on kyseessä?
- make37
aika mielenterveys toimistoon. ja äkkiä
- ostaa
DEUZER, siinä on opiskelijan kukkarolle sopiva valinta. Hinta/laatu suhde kohillaan. Itelläki jyllää D takakontissa.
- . . .
Laita ennemmin Jensseenin 15-tuumaanen
- asianomainen
IP:si on selvitetty, rangaistusta massapostittamisesta on tulossa. Asiaan palataan myöhemmin.
- pio neeri
ei kannata laittaa suoraan mankkaan. jos sillai toimii ni ei varmaan kauheen hyvin. kannattaa ostaa keltapörssistä joku 2 kanavainen halpa vahvistin tai kitupiikki.net istä uus halpa...
- Anonyymi
haistakaa vittu
- Anonyymi
paska auto
- Anonyymi
Tämä on tullut vuonna 2006 sä älykääpiö.
- Anonyymi
Mikä hemmetin subi?
Se on supi eli supikoira.
Eikä sillä tee autossa mitään,
paskoo vaan penkeille.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1713398
En kai koskaan saa sinua
Koska et usko että riitäisit minulle. Olet aina pitänyt itseäsi liian risana ja heikkona. Katkot korkeutesi, ja poraat k1541919Terveystalon lääkärit ylilaskuttaneet
Tämän pörriäiset osaavat, laskuttamisen. Terveystalo myöntää asian. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011134269.html "K1471839Saran ökytyyli käänsi katseita.
On nyt kyllä Sara kasvoistaan, kuvan perusteella todellakin pyöristynyt ainakin kuvan perusteella.1591774- 771624
Työttömille lusmuille luvassa lisää keppiä
Hallitus aikoo kiristää velvoitteiden laiminlyönnistä seuraavia työttömyysturvan karensseja ensi vuodesta alkaen. Hall3481589Tekisi niin mieli laittaa sulle viestiä
En vaan ole varma ollaanko siihen vielä valmiita, vaikka halua löytyykin täältä suunnalta, ja ikävää, ja kaikkea muuta m811439The Summit Suomi: Maxie avaa hyytävästä tilanteesta kuvauksissa: "Veri roiskui ja tajusi, että..."
Oletko seurannut The Summit Suomea? Tykkäätkö vai et tai mitä mieltä ylipäätään olet sarjasta? Moni katsoja on kaikonnut201288Miksi ihmeessä?
Erika Vikman diskattiin, ei osallistu Euroviisuihin – tilalle Gettomasa ja paluun tekevä Cheek251185- 1581182