kompressori

sulakkeen, kun pistokkeen kääntää toisinpäin niin ei polta ja pelittää normaalisti. Normaali "valovirta" jännitteenä, ei lyö kynsille. Missähän vika??
31840
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Pistorasia, liitosjohto tai sitten maasulku kompressorin sisällä "impedanssin" toisessa päässä. Ottaa virtaa enemmän, kun pistotulppa (vaihe) on sopivasti syötössä. Mittaamalla selviäisi helposti. Netin yli on vaikea mittailla.

Äänestä

onko kompressori nollattu? nolla ja suojamaa jompitettu yhteen? sopivasti kompuron runko maassa kiinni tai putkiston kautta maadoittuu niin sulake palaa ja eihän se silloin kynsille lyö.

Äänestä

kompuran päässä toinen vaihejoto on vedetty runkoon ja suojamaa toimii nollana. Väärin päin kytkettynä vaihe tulee runkoon ja menee oikosulkuun.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


polttaa... kirjoitti:

sulakkeen, kun pistokkeen kääntää toisinpäin niin ei polta ja pelittää normaalisti. Normaali "valovirta" jännitteenä, ei lyö kynsille. Missähän vika??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu