Kuinka...

vietätte päivänne? Itse miespuolinen ja kotona jo yli vuoden, nyt alkaa hiukan tökkiä vaikka ei oikein kuitenkaan jaksaisi mitään tehdä, lenkkeilystä puhumattakaan.
3442
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Netissä roikkuen, on mulla eläimiäkin, jotka tarvitsevat säännöllisen hoitonsa (ruokinta, hiekkalaatikoiden tyhjennys, koirien ulkoilutua jne.). Neulon villasukkia. Käyn päivätoimintakerhossa keskiviikkoisin. Luen, kun huvittaa.

Äänestä

Päivät yritän koulussa silmät auki pysyä, mikä on hemmetin vaikeaa. Sairasloma näyttäisi hätäratkaisulta tähän tilanteeseen, mutta se tietäisi taas lisää stressiä ja kyyneleitä. Ja sitäpaitsi olen jo 3 vk tässä viimeisen puolen vuoden aikana maannut sängyssä, kun ei ole pystynyt läskejä ylös raahaamaan.
Koulupäivien pituudet ovat mulla 5-8 tuntia matkat. Pari viimosta tuleekin sitten usein lintsattua.

Kotona roikun vaan netissä ja lepäilen. Ei tee yleensä mieli lähteä minnekään. Eikä tuota rahaakaan ole huvituksiin, niin se siitä sitten.

Äänestä

kokemukset. Tällä hetkellä käyn MTT:on aamupäivä ryhmässä. MTT järjestää meille masentuneille toimintaa. Tänään olin sulkapalloa pelaamassa. Täällä netissä minäkin roikun - kirjoittelen aikapaljon mielipiteitäni eri palstoille. Nyt tulee telkkarista olympialaiset. Meille miehille tämä yksinäisyys on varmaan suurempi ongelma kuin naisille. Eihän miehellä saa olla kunnon ystäviä - kavereita vain, joiden kanssa kuuluisi käydä kaljalla.Itse olen kuitenkin suuntautunut enemmän seurakunnalliseen toimintaan, muttei sieltäkään ole ystäviä löytynyt.Minun harrastukseni ennen avioeroa oli lenkkeily, mutta siihen ei nyt voimat riitä, eikä löydy innostustakaan. Olen ollut sairaslomalla viimevuoden syyskuusta alkaen ja tuntuu, että eläkkeelle siirtyminen on edessä.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


masentuneet kirjoitti:

vietätte päivänne? Itse miespuolinen ja kotona jo yli vuoden, nyt alkaa hiukan tökkiä vaikka ei oikein kuitenkaan jaksaisi mitään tehdä, lenkkeilystä puhumattakaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu