Alcoholkiller

Tosissaan pettynyt

Törmäsin tuossa kaupassa kyseiseen tuotteeseen ja päätin kokeilla. Käyttöohjeita ei purkissa ollut mutta nettiosoite alcoholkiller.com, jossa kokeiltaessa oli viesti "coming soooooon"

Illan päätteeksi otin tämän tuotteen ja tyrmistys seuraavana päivänä oli melkoinen, kun kanuuna ja paha olo olivat moninkertaiset normaaliin verrattuna.

Suhteellisen kokeneena alkoholinkäyttäjänä tiedän tarkkaan rajani ja sen minkälainen aamu on vastassa. Tämä oli aivan kauhea...

3

1429

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Juobbo.

      Eli sen tarkoituskin on aiheuttaa pahoinvointia, jos käyttää alkoholia. Sinulla taisi mennä väärässä järjestyksessä, eli ensin otit alkoholia ja sitten Alcoholkilleriä. Hyvä kun ei toiminut killerinä Sinulle.
      Ei koskaan kannata ottaa mitään, jos ei tiedä mitä suuhunsa laittaa, ja etenkin, kun mukana ei ollut mitään ohjeita. Se olisi jo valituksen paikka myyjälle.

      • EI EI EI!!!

        Tuskin mitään Antabus tyyppisiä juomia myydään ihan peruskaupoissa vitun urpo!

        http://www.alcoholkiller.co.uk/

        Tuolta selviää lisää juomasta.. näyttää olevan tosiaan "no hangover" juoma. Ketjun aloittaneen kohdalla ei kuitenkaan ilmeisesti ihan toiminut =).


      • juåbbå
        EI EI EI!!! kirjoitti:

        Tuskin mitään Antabus tyyppisiä juomia myydään ihan peruskaupoissa vitun urpo!

        http://www.alcoholkiller.co.uk/

        Tuolta selviää lisää juomasta.. näyttää olevan tosiaan "no hangover" juoma. Ketjun aloittaneen kohdalla ei kuitenkaan ilmeisesti ihan toiminut =).

        samantien itellennne sellanen toleranssi, ettei tuu mitään rapulaa. Siinäkin on vaan omat haittapuolensa...


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      266
      4654
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      133
      3019
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      44
      2847
    4. Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?

      Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k
      Maailman menoa
      23
      2590
    5. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      76
      1791
    6. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      106
      1644
    7. Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?

      Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn
      Maailman menoa
      28
      1511
    8. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      59
      1400
    9. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      95
      1282
    10. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      47
      1169
    Aihe