zyban oireita muilla?

Moi olen käyttänyt 2 päivää zybania ja tuntuu, että maailma kaatuu päälle. Siis poltan edelleen niinkuin ohjeessa sanotaan, mutta aikalailla ahdistaa. Onko toiveita, että helpottaa kuurin aikana vai kestääkö tämä koko 7 viikkoa? Toinen kysymys, jos jollain on "repsahtanut" zybanista huolimatta, onko repsahtaminen tapahtunut kuurin aikana vai vasta sen jälkeen?? kiitos etukäteen!
4731
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

No mulla tuli Zybanista kauhea päänsärky ensimmäisen viikon aikana. Toisella viikolla aloin oksenteleen. Iho veti kalpeksi. Kuume nousi. Taju meni ajoittain. Hirveä jano koko ajan, mutta ruoka ei maittanut. Kädet ja jalat alkoivat nykiin ja minun oli lopulta pakko lopettaa koko hoito kolmen viikon jälkeen. Parhaani yritin jatkaa, mutta oli pakko lopettaa kun olo tuli lopulta niin pökkyräiseksi, että kaaduin tuolilta enkä päässyt yksin ylös.

Äänestä

3 päivää ilman tupakkaa.mulla se meni näin.alotin sen lääkkeen ihan niinkuin ohjeessa oli eli 1päivässä eka viikko.no kolmen tabletin jälkeen tuli kauhee masennus ja ajattelin sillo et voi perseen perse mikä olo,jatkanko tätä vai lopetanko kuurin siihen.en lopettanut vaan otin neljännen ,sitten viidennen ja samana iltana päätin että huomenna en enää polta ja että heräänki aamulla aikasemmin ja otan napin.ok,näin tapahtui,ja iltapäivällä otin toisen.ja pää oli ihan sekasi,mut seurraavana päivänä siihen oli jo tottunu jotenki ja oireet oli lievemmät..

Äänestä

Moi kaikki !!! Tää on vaikeeta aikaa, mä oon ollu jo kolmatta päivää polttamatta. Olo on kyllä niin hermostunu ja ahdistaa,eiköhän tää tästä pahimmat oireet o menny jo ohi. Mikuel 83

Äänestä

Vajaan kuukauden söin. Koko ajan oli tunne että kohta juoksen järveen. Synkäksi meni mieliala. Kerran otin pari lasillista punaviiniä ruuan kera. Muisti lähti...

Lopputulemana kuitenkin. EN nyt syö Zybania enkä myöskään polta. Kerran pari viikossa saatan heittää nuuskan huuleen jos haluan rentoutua.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


asta66 kirjoitti:

Moi olen käyttänyt 2 päivää zybania ja tuntuu, että maailma kaatuu päälle. Siis poltan edelleen niinkuin ohjeessa sanotaan, mutta aikalailla ahdistaa. Onko toiveita, että helpottaa kuurin aikana vai kestääkö tämä koko 7 viikkoa? Toinen kysymys, jos jollain on "repsahtanut" zybanista huolimatta, onko repsahtaminen tapahtunut kuurin aikana vai vasta sen jälkeen?? kiitos etukäteen!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu