Ei näy SLN,pitäs.JOKU VASTUSTAA,eikö tajuta.Kaikki siellä kävisi.JUNALLA HELPPO kuljettaa.TUOTTEET SINNE,JA odottelen avajaisia,.,..
Lidl
MISSÄ?
101451
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Otappa pari olutta vähemmän seuraavalla kerralla kun kirjotat. Saattaisi tulla jotain tolkkuakin.
Mitä itse Lidlin tuloon tulee niin, miksi ihmeessä se pitäisi rakentaa Savonlinnan yhden vilkkaimmin käytetyn jalkapallokentän päälle? Vapaata tonttimaatahan täällä kyllä olisi muuallakin. Entäpä sitten se asia, että mertalan risteys alkaa nykyiselläänkin olemaan hetkittäin riittämätön liikennemäärään nähden. Kuinkahan sitten mikäli Lidl vielä lisäisi sitä.
estää kaiken hyvän ja hyödyllisen kehittymisen.Asenteiden pitää ensin muuttua,jotta jotain tänne saadaan!
Lidlistä valittajat pitäisi haastaa oikeuteen valitusoikeuden väärinkäytöstä. Se ensimmäinen valitus oli "aiheesta", nyt valitetaan uudestaan, vaikka muotovirhe on korjattu. Lapsellista ja naurettavaa.
tajunneet että Lidlissä on halapaa!! Makkaraa ja vaikka mitä, nam nam!!
Kerdissä käyvvessä vois samalla poiketa litliin, oi tuota onnen halpaa päivää!!
Ehdotan LIDL:lle paikkaa Kerimäen puolelta patjatalon vierestä,kun savonlinnan tollot vastustaa kilpailua.
joo tänne nätkille vain kun täällä ei oo ku toi siwa ja toi kuppasen kallis k-kauppa...lidl vain tänne ja asiakkaita riittää!!!SOPIVIN PAIKKA ON NÄTKILLÄ SIINÄ KARKULAHDEN LÄHELLÄ OLEVALLA NURMIKENTÄLLÄ!!!
mut ilm. tää lidli on hyvin tarkka mihin se liikkeensä haluaa!
En kyl ymmärrä, ihmisethän tulee vaik 30 kilsan päähän halvan tavaran perässä.
Halvan tavaran perässä mennään kuules vaikka Virooon asti.
ihan mehtäläisiä!! Ei niillä oo passeja kuiteskaan!
Lipan viereen Pölkyn tilalle! Paras paikka on !