Käykö leijona ollenkaan härälle?? Vai onko liian vahvoja persoonia toisilleen??
Leijona+Harkä???
minä...
62297
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
nimimerkillä
Kokemusta kolmesta parisuhteesta härän kanssa.
Olen läheisessä ystävyyssuhteesa kahden härän kanssa ja olen huomannut ajan kuluessa että en voi sietää heidän "hitauttaan"... Se ei vain sovi luonnolleni. Tykkään tehdä asioita spontaanisti ja kokeilla kaikenlaista. Näistä ystävistä ei vain ole siihen. Ei kertakaikkiaan. Tämä asia saa mut raivon partaalle = ))) Ei sillä että yleistäisin, näin vain minun kohdalla.
Härkänä voin sanoo et inhoon kaikkee äkkinäistä ja spontaanisuutta...meen paniikkiin :)
Minulla on ollut kohta 27 vuotta parhaana tyttöystävänä leijona sekä erittäin mielenkiintoinen suhde leijonamieheen. Kun ei taistella vallasta, vaan kunnioitetaan toisiamme, niin hyvin pyyhkii. Muukin syntymäkartta sekä elämänkokemukset vaikuttavat toki ihmisiin.
No miksi ei kävisi? Ei tähtimerkki ole mikään tuomio. Olen Härkä mutta en juuri tunnista itseäni sen kuvauksesta, esim. Oinas kuulostaisi paljon enemmän minulta. Parhaat ystäväni ovat olleet aina Oinaita ja rakastetut useimmiten Leijonia. Sen sijaan ne merkit joita aina suositellaan (Neitsyt, Kauris, Rapu) tuntuvat liian pedanteilta, tylsiltä tai en muuten vain ole jaksanut... Kukin on omanlaisensa.
Leijona härälle todella hyvin! Olen itse härkä ja kaksi parasta ystävääni ovat leijonia eikä meillä ole ollut koskaan minkäänlaisia erimielisyyksiä vaan osaamme lukea toisiamme jo puolikkaasta sanasta... ja kokemusta on myös leijona miehestä jonka kanssa kaikki sujui todella hyvin!