kuinka kauan pitää olla ilman voidetta jotta ärsytystä ei aiheutuisi..ootteko itse juonu alkoholia kuurin aikana? kiinnostais vaan tietää mitätapahtuu, alkaako kamala kuumotus?
protopicin käyttäjät
3
474
Vastaukset
Reaktiot alkoholin kanssa ovat jokaisella yksilölliset joillakin aiheuttaa kuumostusta ja jollain ei..Mitä tarkoitat tuolla ärsytyksellä?Selventäisitkö vähän.
Itselläni ainakin aluksi iho tuntui olevan tulessa kun aloitin proton käytön mutta tämä vaihe menee yleensä ohi muutamassa päivässä!- Maritza
Minulla ei mitään oireita,käyttänyt jaloissa n. 7 viikkoa ja alkoholiakin olen nauttinut
- Pitkän linjan atoopikko
oon käyttäny Protopicia 3 vuotta.
Mulla kuumotus menee ohi parin ekan käyttökerran jälkeen. Alkoholi on joskus vetäny naaman punaseks, mut se on saattanu johtua myös voiteen aiheuttamasta kuumostuksesta, tupakansavusta baarissa, tai vaan siitä, et oon käyttäny protopicia sillon kun iho on jo valmiiksi ollu huonona.
IMUSOLMUKKEISTA halusin sanoa, koska nyt mulla eka kertaa turpos imusolmukkeet (nivusissa yksi oli silminnähtävissä turvonnut, ja menin siksi lääkärille). Selvisi että se voi johtua Protopicista. Tämä mainitaan kyllä pakkausselosteessa, mutta en ollut huomannut (jos lääkäri oli siitä maininnut, oli se mennyt multa ohi). Selvisi myös, että Protopicia käyttäneillä on todettu imusolmuke- ja muita syöpiä, mutta "yhteyttä Protopiciin ei ole kuitenkaan osoitettu" (tämäkin mainitaan pakkausselosteessa).
Tämä syöpäriskikin oli mennyt multa ohi. Aattelin vaan mainita, et ottakkaa selvää jos haluatte tietää lisää. Toisaatlta, eipä mikään tässä maailmassa ole varmaa. Ja kortisonin käyttökin haurstauttaa ymmärtääkseni luuta ja lisää osteoporoosiriskiä...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
"Miko Bergbom, miksi euron bensa maksaa kaksi euroa?"
Valtakunnan suurin kaupallinen porvarimediakin kyselee nyt miksi perussuomalaisset ovat rikkoneet tärkeimmän vaalilupauk2036801SDP: "On hyvä että bensiinin hinta nousee"
Suurin oppositiopuolue SDP on mielissään siitä, että bensan hinta nousee suomalaisille. https://www.iltalehti.fi/polit1963501Mistä ihmeestä sitä viirasi?
Oliko tuo Timo Kalima hyvä silmälääkäri? Mikähän hänen silmiinsä osui kun piti mennä tuollaista tekemään. Kaikki näytti263269"Mieheksi ja naiseksi hän heidät loi."
Räsäsen tuomio on iso harppaus woke-valtioksi. – Tässä maassa on nyt selvästi kiellettyjä sanoja ja ajatusrikoksia. –1842239Partamies hoi!
En aio häiritä jos on mukavampi olla hiljaa tai jos siellä kaukana sinun paikkakunnalla on jo joku hoito. Miten olisi re401767SDP haluaa tappaa maaseudun - bensan hinta mahdollisimman korkealle
Maaseudulla auto on välttämätön asia, ja lähes kaikilla on bensa-autot. Kuinka tyhmä pitää olla jos äänestää demareita?871718Outoa toimintaa Tuhannen taalan yrittäjällä
Ihmiset ympäri Suomen on kyselleet, että miksi tämä yrittäjä hoitaa ilkivalta-asiaa netissä kun se kuuluisi poliisille.1161462Martina Aitolehti pistää luun kurkkuun Erikoisjoukot-kouluttajalle - Ei usko tätä!
Martina Aitolehti on persoona, joka herättää monessa tunteita. Hänen yksityiselämänsä on noussut kohuotsikoihin mm. eläm141066- 1241058
Riiko Sakkinen läväyttää totuuden - Tästä syystä keskeytti Farmi-kuvaukset
Riikon toiminta hämmensi... Kuvataiteilija teki yllättävän päätöksen ja halusi lopettaa Farmi Suomi -leikin kesken. Rii18924