Turvonneet imusolmukkeet

minulla on todettu muutaman kerran turvonneita imusolmukkeita oikeassa kainalossa (UÄ). burana kuurilla lähteneet.
mutta taas kipua oikeassa kainalossa. nainen olen ja rintani ovat tutkittu (rintaa löytyy myös kainaloista). eihän tää nyt normaalia ole, mutta kun ei jaksaisi koko ajan lääkäreillä rampata. Syöpääkö vai mitä hemmettiä? Lähisuvussani on myös eri syöpiin sairastuneita.
21410
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Moi
Jaksa nyt vielä kerran käydä silloin, kun niitä pahkuroita tuntuu, ja pyydä taas lähetee ultraan ja sitten siellä ultrassa tulee ottaa ohutneulabiopsia imusolmukkeesta, niin saat rauhan. Myös perusverikokeet voisi tsekata.
Onko ajatelut olevan hormonaalista?

Äänestä
  • Niin turvoksissa on täälläkin vasemmassa kainalossa ollut vuosikaudet. Ja oikealla puolella kaulassa kans. Olen lääkäriltä sitä joskus kysynyt, mutta sanoi, että voi jäädä suurentuneiks. Nyt mulle on iskenyt ihan kauhee paniikki, kun äiti sairastui syöpään. Että jos mullakin on... ja nyt kai levinnyt jo jokapaikkaan, kun en ole mennyt lääkäriin. Joten jos kaulakyhmyni on ollut 10 vuotta ja kainalossa n5 vuotta. Niin kai jotain muutakin oiretta olisi, jos olisi syöpä. Voiko kainalopatti olla hormonaalista? Näitä pattijuttuja en ole edes syöpänä aiemmin ajatellut, kun vasta nyt kun äiti sairastui. Pitäs kai mennä lääkäriin, mutta mitä ihmettä mä sanon niille? Että on ollut kaulassa 10 vuotta? Mahtaa lääkärit ihmetellä...! Tietääkö ketään asuntolainan lainaturvasta, jos tosiaan sairastuisin vakavasti ja sanoisin lääkärille, että patti ollut 10 vuotta. Niin kattaako lainaturva vai pidetäänkö sairautta ennen lainan ottoa olleena. Kertooko lääkärit tällasta asiaa pankille (että potilas sanoi patin olleen 10 vuotta).

    Tai ehkä mun pitäs mennä kallonkutistajalle... :)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kainalossa kirjoitti:

minulla on todettu muutaman kerran turvonneita imusolmukkeita oikeassa kainalossa (UÄ). burana kuurilla lähteneet.
mutta taas kipua oikeassa kainalossa. nainen olen ja rintani ovat tutkittu (rintaa löytyy myös kainaloista). eihän tää nyt normaalia ole, mutta kun ei jaksaisi koko ajan lääkäreillä rampata. Syöpääkö vai mitä hemmettiä? Lähisuvussani on myös eri syöpiin sairastuneita.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu