Final fantasy VII, mutta mistä??

Pelasin pari viitisen vuotta sitten kaverin kanssa final fantasyt 7 & 8 läpi ja ihastuin koko sarjaan, en vaan löydä mistään nettikauppaa tms joka myisi Final seiskaa PC:llä. Tietääkö joku paikan, ja onko kenelläkään tätä laitosta PC:llä?
3400
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

mutta, eipä noita suomesta taida löytää kuin Huuto.net:stä, jos sieltäkään. Amazon:ssa oli/on useitakin myytävänä, että sieltä vois löytyä, mutta kalliita ovat. Osta jostain pleikkari käytettynä ja siihen ostat sitten ff7:n, toimiii paremmin ja saattaa tulla halvemmaksi. Emulaattorilla ainakin onnistuu PC:llä pelata pleikkarin pelejä.

Äänestä

siis tarkotakko sä et mistä sais tietokoneella pelattavan version

Äänestä
  • Joo, nimenomaan tietokoneella pelattavan. En oikeen viitsisi pleikkaria hankkia tuon yhden pelin kannalta..

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Shaqqe kirjoitti:

Pelasin pari viitisen vuotta sitten kaverin kanssa final fantasyt 7 & 8 läpi ja ihastuin koko sarjaan, en vaan löydä mistään nettikauppaa tms joka myisi Final seiskaa PC:llä. Tietääkö joku paikan, ja onko kenelläkään tätä laitosta PC:llä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu