Mistä ihmeesstä jotkut ovat keksineet, että sen läheisimmän ihmisen joka on kaasoksi tai bestmaniksi pyydetty täytyy järjestää ja suunnitella polttarit???
Eikös sulhasen tai morsiammen ystäväpiiri ole yksi tiimi joka yhdessä suunnittelee ja järjestää viimeisen ´sinkkuillan´. Minkälaisia ovat ne ystävät jotka ei laita rikkaa ristiin juhlien takia vaan odottavat valmista.
Itse ollessani polttareissa, niin porukalla kaikki on hoidettu ja kulut tasan jaettu. Ja näin oli käynyt myös omissa polttareissani.
Sulhasille ja morsiammille vielä tiedoksi, te haluatte juhlat järjestää, niin olkaa valmiita maksamaan kaikki, myös sen bestmanin pukuvuokran jos haluatte hänelle juhlapuvun (saketti, frakki...).
kaason tai bestmanin
1
1551
Vastaukset 1
- ent. eelia-76
Eikös tuo ole kokolailla itsestään selvää? Jos ystäviä ei ole tai ns on, on kai selvää etteivät he mitään järjestä. Siinähän sitä ystävyyttää mitataan. Minulle järjestettiin ainakin, kaikki 10 parasta tyttö kaveriani yhdessä. Toisaalta, järkkäilemme muutenkin, olen järkännyt parillekin paremmalle ystävälle ylläri synttärit ym mitä ystävien kuuluukin.
Mieheni pikkuveli oli bestmanina ja sai tulla ihan mitä vain päällä. Muistaakseni sillä oli suorat housut ja paita, tärkeää miehelleni oli se että poika on antamassa sormukset eikä se onko sillä päällä jokin miehinen kammotus. Tosin omalla miehellänikin oli Travolta vaatteet, olisimmepas kuollleet naurusta jos joku olisi tällännyt jonkun frakin päälle :) Hih.
Anyway, kuule tästä maasta löytyy niin monenlaista törppöä etten ihmettele että heille tällainenkin pikkujuttu ole yhtään itsestään selvää.. Onneksi minun lähipiiriini ei ole siunaantunut moisia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va1102311Mitä tapahtuu?
Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???231014- 71912
- 103906
Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...
...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha583855- 48845
- 82738
Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti
Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk76670- 68641
Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen
Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik30627