Tukholmassa asunut rakas jätti Jarin, oliko muuten mies vai naispuolinen?
Sillanpään rakas jätti
Jari -raukka
172426
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
rakas on yhtä rakas, mitä väliä ;D
En tiedä, eikä se ole niin tärkeetäkään tietää, Se on ihan Jarin oma asia, että kenen kanssa seurusteli.
Sorry nyt vaan Sillanpää-fanit mutta sitä mä vaan ihmettelen ,että miksköhän Jarin täytyi nyt tälläinen juttu lehtiensivuilla tilittää ? Mua jotenkin ällöttää tollasten asioiden puiminen julkisuudessa. Valitetaan ,ettei ole yksityiselämää ja sitten kuitenkin itse tilitetään lehdissä kaikki mahdollisimmat rakkaushuolet yms. Miks koko Suomen kansan täytyis tietää, että tuli bänät ? Alkaa jo uhkaavasti muistuttamaan Paula Koivuniemeä moinen touhu.
Kai sitä on yhdellä jos toisellakin artistilla on joskus ryppyjä rakkaudessa, muttei ne siitä juurikaan ryntää lehtiensivuille puimaan . ( paitsi jos ovat julkisuudenkipeitä)
olevansa vapaita,
valmiina uuteen suhteeseen,
hakupäällä,
available :D
luulen et Jari halusi jutullansa nyt raottaa sitä kaapin ovea.
kauan Hän on piilossa ollutkin ;D
aika epätoivoista huomionhakemista koko lehtijuttu. Kannessa mainostetaan jättiotsikoin kuinka Jari Sillanpää kertoo nyt kaiken: "RAKAS JÄTTI MINUT", mutta itse jutussa vain sitten sivutaan ohimennen aihetta. Kaikkihan sen tietää, että rakas oli miespuolinen. Jos Jari haluaa varjella yksityisyyttään niin miksi hän antaa tällaisia vihjailevia haastatteluita? Alkaako hänen harkintakykynsä pettää?
Onko tässä toimittajan vastuulla mitään tekemistä?
Onko Toimittaja halunnut esittää asian näin?
Onko Jari saanut päättää tekstin ulkoasusta, sananmuodosta, tarkistaa ennen kuin se juttu painettiin?
Mitä luulet???
Niinhän lehdissä aina tehdään.Ensin on isot lööpit ja itse asiasta vain pieni pätkä.Mut kas kummaa,aina lehdet menee kuin kuumille kiville.
Ja jos asia on kuten kirjoitit että"kaikkihan sen tietää"niin miksi kummassa se muka olis pitänyt kertoa?
Totta kai rakas oli mies. Jutussa ei mainittu kuka tai puhuttu edes sukupuolesta (yleensähän niissä on aina jotain "Sari-rakas" tms., jos kyseessä ei ole tunnettu seurustelukumppani).
Eli mainitsematta jättäminen on käytännössä aivan sama kuin olisi suoraan kirjoitettu, että miesystävä jätti. Veikkaisin, että tuolla olisi lehteä saatu vielä enemmän myytyä :) Muttei ollut riittävästi uskallusta, mitä en toisaalta ihmettele. Ei ole helppoa...
Ai missä haastatteluissa muka yleensä mainitaan "rakkaan"nimi?Ei todellakaan voi sanoa että yleensä.
Mutta oli niin tai näin,sama se mulle on.
Itsekin kieltämättä hämmästyin tästä lehtijutusta.Ei ole ollut Jarin tapaista.Mut tää oli Jarin kohdalla ensimmäinen juttu yksityiselämästä joten kuinka ihmeessä voit verrata Jaria tapaus Koivuniemeen jonka miesasiat sunmuut on väännelty ja käännelty lehtien palstoilla mennentullen.Kyllä se on omaa luokkaansa.Ja oma suosikkisi Tapsa saa olla onnellinen kun sille on sattunut kohdalleen vaimo joka näkyy todella sietävän ja kestävän tuittupäistä puolisoaan aina vaan.Kaikilla ei niin onnellisesti suju asiat.En tarkoita että asioitaan kuuluisi lehtien palstoilla puida,mut kumma juttu että ne juorut vaan myy ja uteliaita riittää.
Mietin vaan tuon jutun ajankohtaa... Ettei olis vaan sellanen julkisuustemppu ja sympatiapisteiden keräämistä just konserttikiertueen alla ?
Se Paula Koivuniemeen vertaaminen oli kyllä ehkä vähän liioittelua, mutta kuitenkin olis fiksumpaa olla ruotimatta kaikkia arkaluonteisempia asioitakin mediassa, kun tuonkaan seurustelun lopahtamisesta, ei olisi varmaan ulkopuolisista kukaan tiennyt mitään, ellei Jari olisi sitä itse ottanut puheeksi. Nyt taas kaikenlaiset huhut ja puheet saa lisää ilmaa siipiensä alle.
Ja Tapsan vaimolle täytyy kyllä antaa tunnustusta. Varmasti joutuu usein aika koville Tapsan kanssa ja siinä pitkää pinnaa vaaditaan, mutta tosi rakkaus se kestääkin kaiken.
Hän ei tosiaankaan mikään hellapoliisi ole ja median suhteen pitää langat vakaasti hanskassa.
ei ole ,rakkaus on sukupuolikohteeton ilmiö.
Sen kirjan julkaisemisen aikaan hänen yksityiselämänsä perään kyseltiin kovastikin. Jarihan yrittää aina täyttää toiveita ja ilmeisesti miettinyt pitkään, miten voisi suhteistaan puhua julkisuudessa. Hän kun ei ole mikään hellapoliisi, että puhuisi sen enempää miettimättä. Se vain on niin, että taiteilija tekee työtään koko persoonallaan eikä silloin yksityistä voi erottaa julkisesta. Yleisö vaatii aina sanallista tulkintaa kaikelle sille, mitä taiteilija on eikä kykene vetämään johtopäätöksiä ilman rautalankamallia.
kuolla ihan just nyt! Kuinka kukaan voi olla noin syvallisesti kiinnostunut jonkun touhuista..Jartsu on mahtava artisti, nautin musiikista ja Jarin esiintymistavasta, muu ei todellakaan edes kiinnosta..paitsi olis kiva tietaa onko Jari juorujen uhri vai onko asioissa jotain todellistakin:) Ei muuta kuitenkaan kantaani tuotteeseen jota ostan. Jokaisella on myos se yksityiselama ja ei kai se meihin unelmiin uskoviin vaikuta! Enemman vaikuttaa minuun nyt olympialaisten tulokset!! Ei ainuttakaan mitalia?? Mita ihmetta siella suomessa oikein tapahtuu, ettei kansalaiset saa edes yhta mitalia palkkioksi veromaksuistaan?? Ja nyt on ihan reaaliteetista kyse!
Lukekaapa lehtiä, vaikea tehdä sivun mittaista juttua ilman että kertaakaan ei mainittaisi sukupuolta.