löytyiskö pääkaupunkiseudulta muita cevy huoltoliikkeitä tai asentajia määräaikaishuoltojen tekoon.
METRO-AUTO ON aika huonossa maineessa?
METRO-AUTO ON aika huonossa maineessa?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
tää ei oo kyllä ihan pääkaupunkiseudulla mutta on kyllä muuten varmaan pätevin huolto minkä suomesta voi chevyille löytää http://www.uscenter.fi/
American Service Konalassa on asiallinen ja
"edullinen".
Omakohtaisten kokemusteni perusteella suosittelisin välttämään Metro-Autoa. Asentajat ovat todella kädettömiä, eivät esim. löytäneet vikaa rikkoutuneesta pyöränlaakerista. Sen sijaan kyllä vaihtoivat jarrulevyt aivan turhaan (3200 mk, kiva kiva). Hinnat ovat ryöstöä ja työnlaatu vähintäänkin kyseenalaista. Kehtasivat myös laskuttaa huviajelusta, jota kutsuivat "vianetsinnäksi". Näin siis Espoon Koskelon MA:ssa, Viikistä ei ole kokemusta, mutta enpä ole mitään hyvää kuullut siitäkään.
Itse käytän autoni huollossa Konalassa American Servicessä, jonka joku jo mainitsikin. Todella asiantunteva paikka ja hinnatkin ovat kohdallaan.
Olis ainakin yksi hyvä mutta se ei ole pääkaupunkiseudulla vaan klaukkalassa. Autohuolto Sundholm Puh:09-8798476 ja GSM 0400-444069 .Tekee GM-HUOLTOJA olen ollut itse tyytyväinen huollon tasoon ja kustannuksiin.
Motortyme,Kauklahdes
Naaramo,Ogelin Nesteel
motortyme on hyvä mesta huollattaa jenkkiä.
jätkät osaa siellä duuninsa,eikä väsää mitään
rautalankavirityksii.
Moi
Kehäkolmosen varrella on Ultrapoint niminen jenkki GM korjaamo. Firmaa pyörittää Teukka, joka myös on ollut kiihdytys hommissa mukana. Työ on hyvää ja hinta kohdallaan. Olen käyttänyt korjaamoa jo vuosia ja edelleen jatkan siellä.
puh. 09-888 2509