jääkiekko koira

-,bh

jaa katsookos teidän koirat jääkiekkoa meillä pitää olla toinen telkka koiralla kun se jahtaa telkasta koko matsian ajan kiekkoa ja me ei muuten nähdä peliä ollenkaan
me laitetaan matkatelkku lattialle josta poka murraa ja kannustaa suomen poikia kun tauko tulee se menee lepäämään ja oan kuin ammus pustysä ja tvn ääressä kunpeli taas alkaa
on muuten raivostuttavaa kun se mörisee koko pelin ajan siinä tohkeissaan

7

519

    Vastaukset 7

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ...haluaisin kyllä nähdä =) Että pitää kaverille olla ihan oma töllötin. Meillä ei pääse kiekkoa jahtaamaan kun emäntää ei nyt jaksa kisat kiinnostaa ja isäntä on armeijan harmaissa meidän telkkarin ulottumattomissa.

    • Hömelö

      ei näytä kiinnostavan, mutta pikaluistelu kiinnostaa.. Kyllä tuollakin suomi-tsekki matsissa olisi kunnon paimenkoiralle käyttöä.

      • blackmagictiger

        nii niitte kaa ois kiva kattoo jääkiekkoo


    • bodivan

      Mulla oli aikoinaan corgi joka rakasti sellasta vanhaa henkilö vakaa missä oli viisari,ei digitaali.Se pomppi töppöjaloillaan siinä ensin 4-5krt voimalla ja sitten seuras sitä väpättävää viisaria suupielet korvissa ja yritti napata sitä.Sillä oli vaaka päivät,sillä vaakaa ei voinut pitää lattialla missään,pyrki koko ajan paukuttamaan sitä.

      Harmittelinkin kun kukaan insinööri ei kehitellyt mitään matka versiota,et olis tottiksessa pitänyt sellasta matka vaakaa kiitos leluna.

    • AiMiks

      Meillä koira seuraa tarkkaan luonto-ohjemat ja ohjelmat joissa on eläimiä =)
      Jääkiekkoa seuraa vain isäntä, emännän ja koiran nukkuessa sylissä =)

      • ihan

        meillä katsoo dalmatialaisia joskus istuu koko elokuvan ajan ja juttelee itteksensä kun olisi jotain mieltä siitä ohjelmasta pahis muijan kohdalla käy muriseenihan oikeesti eläytyy elokuvaan


    • niksu

      koiravanhukseni oli hyvin kiinnostunut nuorenpana jääkiekosta. Tosin se katseli jääkiekkoa nojatuolista ja eläytyi peliin heilumalla pelin tahtiin nojatuolissa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olisko jo aika?

      Voisitko jo viimein puhua tai avata edes yhteydet sen mahdollistamiseksi.
      Ikävä
      97
      1128
    2. Kuin moni sun

      Perään on jäänyt itkemään?
      Ikävä
      71
      607
    3. Miten uimaportaat voivat maksaa 250 000 euroa?

      Ei mitenkään, jokainen täysjärkinen sen tietää. Ei se ihme ettei verovarat riitä. https://www.is.fi/taloussanomat/art-2
      Maailman menoa
      110
      587
    4. Rakas, ihana rakkain elämäni rakkaus

      Minäkin tarvisin ne sanat sinulta. Tosin annat sen tunteen läsnäolollasi.. jos vain me vielä nähdään.. pelkään sitä maai
      Ikävä
      34
      554
    5. Jussi kutsuisi eduskunnan koolle, jos joku pyytäisi

      Eikös oppositio ole huudellut eduskuntaa koolle jo monta viikkoa? "– En ole saanut siihen liittyvää pyyntöä tai toivett
      Maailman menoa
      94
      547
    6. Hei gaggelibylly ootko valmis?

      Tuun kohta hakee sut ratsullani miesprinsessa ❤️
      Ikävä
      74
      512
    7. Hyvä tietää

      Onko jotain, mitä hänen olisi hyvä tietää?
      Ikävä
      39
      491
    8. Martinalle onnea

      Kaunis Martina täyttää tänään 44 vuotta! Olkoon syntymäpäivä iloa ja onnea täynnä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      215
      485
    9. Mikä oli suurin

      Ongelma välillämme?
      Ikävä
      62
      461
    10. Rakastamisesi tarkoitus

      Mikä oli kaiken tarkoitus? En sitä tiedä, en ymmärrä. Olet mielessäni, alati. Olen miettinyt. Ei sillä taida olla merki
      Ikävä
      47
      458
    Aihe