Voiko vihkisormusta enää perua jos se on jo mennyt kaiverrukseen? Vai onko se pakko maksaa?
kysymys
4
1314
Vastaukset
- minä
..häät on nyt sitten peruttu. Kurjaltahan se tuntuu kun vasta vähän aikaa sitten niin innoissani niitä suunnittelin. No, mutta vielä ei ollut mun suuren päivän aika... Vähän poikkeaa nyt aiheesta, anteeksi.
- yhteyttä liikkeeseen
josta sormuksen tilasitte. Ei ole välttämättä vielä ehditty kaivertaa. Kaiveratamaton on ainakin helppo perua.
- annabelle
tulevaisuuteesi kun olet noin rohkea että uskallat kuitenkin vielä peruuttaa, etkä jatka epävarmaa suhdettasi ihmiseen, jonka kanssa on tarkoitus viettää loppuelämä.Minä aikanani jatkoin muiden painostuksen alla ja sain kolme lasta ja sit se kaikki pelko osoittautuikin oikeaksi sen miehen suhteen..siis minun olisi pitänyt uskoa sydäntäni silloinkin...oli se kamalaa rikkoa se kaiki unelmien rakentelu selaisten yhteisten vuosien jälkeen..paljon helpommalla pääset kuule vaikka joutuisit maksamaan pari sataa siitä sormuksestakin.Se on pieni raha siitä asiasta että tekee itselleen oikein.aina ei voi heti tietää asioita eikä ne paljastu kun vasta vuosien päästä..sit on jo myöhäistä.Sulla ei ole mitään anteeksipyydettävää meiltä -se on yksi asia elämässä ja kyllä se kuuluu vihkisormusasiana tänne.Voimia sulle!
- tuulikki
Sinun puolisosi jossain odottaa. Luulisi, että sormukset voi jättää ostamatta ota rohkeasti yhteyttä liikkeeseen ja kerro tilanteesta ei varmasti ole heille ainutlaatuinen juttu.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sebastian Tynkkynen (pers.) ei vastusta raiskauksia
"Sebastian Tynkkynen oli ainoa 14 suomalaismepistä, joka vastusti uutta suostumuksen puuttumiseen perustuvaa raiskauslak1304646Purra jäi kiinni valehtelusta, Heinäluoma ei
Ja heti alkoi Purra joukkoineen maalittamaan Heinäluomaa. Niin toimii äärioikeistoa edustava putinistipersulauma, jonka703422Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b161472- 931248
Alkuperäinen kristillinen kaste on uskoville annettava upotuskaste
Kreikan sana BAPTIZO merkitsee upottamista. Alkuseurakunta kastoi upottamalla Apostolien tekojen kirjan mukaan: Ap.t 2552959- 177912
Me, Suomen kansa, vaadimme Riikka Purraa jatkamaan valtiovarainministerinä!
Ja jollei valtiovarainministerinä, niin sitten pääministerinä. Purra on nostanut Suomen talouden nyt komeaan kasvuun Ma88866Pitäisikö naisen haluta "puolisomies"?
Toivottavasti saan nyt tämän idean purettua hyvin sanoiksi? Mutta tuossa eräässä aloituksessa tuli vastaan tälläinen tek156855- 59825
Miksi piti uhota naapuri Venäjälle ja tehdä itsestä heidän vihollinen?
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/f0eee963-3605-47e6-9989-a21347ce7757 "Jos sota syttyy Suomessa, näin tapahtumat vois197792